Wysyłka w ciągu 24h
Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

  • Materiał pikowany

Tkaniny pikowane wykorzystywane są nie tylko w przemyśle odzieżowym, ale również dekoracyjnym. Mają bardzo szerokie zastosowanie - możesz uszyć z nich jesienno-zimowe płaszcze, ciekawe kamizelki, piękne i modne kurtki. Nie bez znaczenia pozostaje to, że doskonale pełnią swoją funkcję jako narzuty na łóżka. Dzięki używaniu tkanin pikowanych możesz stworzyć naprawdę ładne i przytulne wnętrze. 

  • Parametry

Materiał pikowany - tkanina pikowana na kurtki na narzuty - idealne na chłodniejsze dni

Materiałów pikowanych z powodzeniem możesz używać do szycia odzieży na zimne miesiące roku. Nie tylko dlatego, że tak się utarło i tkaniny pikowane stały się po prostu modne. Zawdzięczają to swoim praktycznym właściwościom. Zostały stworzone z syntetycznych włókien, m.in. ortalionu, a to sprawia, że wykazują się wysoką wodoodpornością. W miesiącach, kiedy tak łatwo o deszcz to bardzo przydatna funkcja. 

Nie sposób pominąć także ich grubości. Są solidne, doskonale zbite, a przy tym z jednej strony delikatne ocieplone. Zatem mogą być przydatne na chłodniejsze wiosenne dni, nawet bez dodatkowego wypełnienia. 

Nie tylko kurtki i płaszcze

Choć pikówki rzeczywiście najczęściej są wykorzystywane jako materiały na grubą odzież wierzchnią, warto zauważyć, że coraz częściej używa się ich także do szycia codziennych ubrań. Wykorzystuje się przy tym materiały, które są lżejsze, ale również mają na sobie charakterystyczne przeszycia, tj. pikowania. Same w sobie są ozdobne i pozwalają tworzyć naprawdę piękne projekty. 

Domowe akcesoria dekoracyjne

Tkaniny pikowane bardzo często wykorzystuje się także do tworzenia domowych dekoracji. Najczęściej oczywiście znajdują swoje miejsce w sypialni, gdzie służą jako narzuty na łóżka. Warto pamiętać, że użycie pikówki w takim miejscu może całkowicie odmienić wygląd całego pomieszczenia. Wystarczy, że wybierzesz kolor, który być może będzie również motywem przewodnim Twojej sypialni i zaścielisz łóżko. To inspiruje, by dobrać do tego jeszcze inny materiał - może dekoracyjne poduszki? Może zasłony w konkretne wzory? Możliwości jest naprawdę wiele!

Tkaniny pikowane w sklepie Tkaniny24.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bardzo duży wybór tkanin pikowanych. Możesz zdecydować się na te, które charakteryzują się dodatkowym połyskiem i na pewno mogą posłużyć do szycia wyjątkowych ubrań albo wykańczania eleganckich wnętrz. Warto również zerknąć na tkaniny matowe, ponieważ są bardzo łatwe w utrzymaniu i wygodnie się z nich szyje. 

Wybierz wzór dla siebie. Pikowane tkaniny absolutnie nie są nudne! Możesz tu znaleźć klasyczne propozycje, ale również bardzo oryginalne wzornictwo a także głęboki kolor tych materiałów. 

Dopasuj szerokość tego produktu do swoich potrzeb - możesz zamawiać u nas materiały na metry - to ekologiczne i rozsądne rozwiązanie. Sprawdź również inne kategorie i do wybranej pikówki dopasuj kilka innych materiałów, by tworzyć piękne zestawy. Sprawdzi się to zarówno w przypadku szycia odzieży, jak i tworzenia najpiękniejszych dekoracji.