Wełna

Tkaniny wełniane są idealne do produkcji ubrań, od których oczekuje się dobrej termoregulacji. Wełna cieszy się kilkoma ważnymi właściwościami, dzięki którym jest bardzo pożądana zimą, kiedy potrzeba ochrony cieplnej najwyższej jakości.

Znaleziono 17 produktów

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Tkanina wełniana to materiał, który bardzo dobrze pochłania wilgoć. Nawet jeśli jest mokra, to tkanina wełniana w bardzo ograniczony sposób udostępnia tę wilgoć na zewnątrz. Oznacza to, że skóra w zetknięciu z wełną pozostanie sucha. Co więcej, tkanina wełniana nie przestaje grzać, nawet jeśli jest wilgotna. To oznacza, że nada się idealnie do produkcji odzieży na zimę, na przykład na kurtki i płaszcze. Ubraniowa tkanina wełniana skutecznie ochroni przed zimnem. Na dodatkową uwagę zasługuje zdolność wełny do chłodzenia w razie konieczności. Tkanina wełniana to materiał, który może przepuszczać powietrze, dlatego sprawdzi się także podczas cieplejszych dni, które zimą zdarzają się coraz częściej. Nie ma wówczas obawy, że dojdzie do przegrzania.

Do czego przyda się tkanina wełniana?

Ubraniowa tkanina wełniana z pewnością będzie dobra do szycia odzieży wierzchniej. Jednak lżejsze wełniane tkaniny sprawdzą się doskonale w produkcji np. odzieży termoaktywnej, takiej jak koszulki, spodnie i i leginsy. Można wówczas liczyć na wysoką jakość oraz fantastyczne właściwości termoregulacyjne, które zadowolą nawet bardzo wymagających klientów. Tkanina wełniana często wykorzystywana jest również do szycia skarpet. Tkaniny wełniane oferowane przez nasz sklep są bardzo dobre gatunkowo. Sprawdź propozycję naszych materiałów i znajdź tu coś dla siebie! Ciesz się wysoką jakością materiałów w najlepszych cenach.

Tkanina wełniana - szerokie zastosowanie

Ubraniowa tkanina wełniana kojarzona jest przede wszystkim jako materiał na ciepłe, zimowe swetry oraz płaszcze. Jednak tkanina wełniana chętnie wykorzystywana jest także do szycia eleganckich męskich garniturów oraz klasycznych, damskich garsonek. Coraz częściej tkanina wełniana służy do wyrobu akcesoriów dla małych dzieci. Ma to związek z rosnącą świadomością ekologiczną oraz poszukiwaniem naturalnych i bezpiecznych materiałów dla najmłodszych. Często tworzona jest krzyżówka wełny z lnem, bawełną lub jedwabiem. Tkaniny wełniane sprawdzają się również we wszelkich tekstyliach przeznaczonych dla domu, takich jak koce, narzuty oraz ściereczki do kuchni. W sklepie online tkanina wełniana sprzedawana jest na metry, aby można było kupić tyle materiału ile jest potrzebne do uszycia danej rzeczy.