Wełna

Tkaniny wełniane są idealne do produkcji ubrań, od których oczekuje się dobrej termoregulacji. Wełna cieszy się kilkoma ważnymi właściwościami, dzięki którym jest bardzo pożądana zimą, kiedy potrzeba ochrony cieplnej najwyższej jakości.

Znaleziono 12 produktów

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości wełny

Wełna to materiał, który bardzo dobrze pochłania wilgoć. Nawet jeśli jest mokra, w bardzo ograniczony sposób udostępnia tę wilgoć na zewnątrz. Oznacza to, że skóra w zetknięciu z wełną pozostanie sucha. Co więcej, wełna nie przestaje grzać, nawet jeśli jest wilgotna. To oznacza, że nada się idealnie do produkcji odzieży na zimę, np. kurtek i płaszczy. Wełniane tkaniny skutecznie ochronią przed zimnem. Na dodatkową uwagę zasługuje zdolność wełny do chłodzenia w razie konieczności. To materiał, który może przepuszczać powietrze, dlatego sprawdzi się także podczas cieplejszych dni, które zimą zdarzają się coraz częściej. Nie ma wówczas obawy, że dojdzie do przegrzania.

Do czego przyda się tkanina wełniana?

Produkt ten z pewnością będzie dobry do szycia odzieży wierzchniej. Jednak lżejsze wełniane tkaniny sprawdzą się doskonale w produkcji np. odzieży termoaktywnej, takiej jak koszulki, spodnie i i leginsy. Można wówczas liczyć na wysoką jakość oraz fantastyczne właściwości termoregulacyjne, które zadowolą nawet bardzo wymagających klientów. Często wykorzystuje się ją również do szycia skarpet. Sprawdź ofertę tkanin wełnianych oferowanych przez nasz sklep i znajdź tu coś dla siebie! Ciesz się wysoką jakością materiałów w najlepszych cenach.