Materiały na maseczki

Znaleziono 187 produktów

Pokazano 1-24 z 187 pozycji

Aktywne filtry

Maseczki niespodziewanie na skutek pandemii stały się jedną z najczęściej szytych rzeczy. Maseczki ochronne używane były tylko przez personel medyczny w przychodniach lub szpitalach. Na skutek rozprzestrzeniania się wirusa covid-19 maseczka stała się obowiązkowym wyposażeniem każdej osoby. Tradycyjne chirurgiczne maseczki nie wyglądają zbyt ładnie i kojarzą się salami operacyjnymi. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu estetyki oraz oryginalności zaczęła się masowa własnoręczna produkcja ochrony na twarz i nos.

Maseczki ochronne z flizeliny medycznej

Flizelina medyczna jest jednym z najczęściej używanych materiałów do uszycia maseczek ochronnych. W czasach przed covidem flizeliny medycznej używano głównie do wyrobu akcesoriów na potrzeby instytucji medycznych. W trakcie okresu pandemii producenci postarali się, żeby flizelina stała się tkaniną bardziej przyjazną dla zwykłych ludzi. Obecnie dostępne są materiały w wielu kolorach, dzięki czemu można uszyć maseczkę w barwach, które najbardziej pasują do stroju każdego dnia. Największą zaletą flizeliny są jej właściwości do ograniczenia przenoszenia się zarazków.

Materiał bawełniany na maseczki

Naturalne materiały kojarzą się ze zdrowiem i dobrym wpływem na skórę. Z tego powodu tkanina bawełniana stała się materiałem bardzo popularnym do wykonania maseczek. Bawełna jest znana ze swoich właściwości, na przykład przepuszcza powietrze, jest miła w dotyku i można ją często prać. Bawełniane maseczki można nosić bez ryzyka podrażnienia delikatnej skóry twarzy. Jest to bardzo ważne, ponieważ często maseczka jest noszona przez wiele godzin. Nieprzepuszczalny lub zbyt szorstki materiał mógłby powodować obtarcia i zaczerwienienia naskórka. Tkaniny bawełniane można kupić w wielu kolorach i wzorach. Dzięki temu własnoręcznie uszyte maseczki będą idealnie dopasowane kolorystycznie do stroju. Maseczki kolorowe lub w śmieszne wzory wpływają na polepszenie nastroju i łagodniejsze przystosowanie się do przymusu zasłaniania ust i nosa. Kolejny naturalny materiał na maseczki, którego chętnie używa się do uszycia ochrony na usta jest len. Tkanina słynie ze swoich właściwości antyalergicznych i może być noszony przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Lniana maseczka zapobiegnie swędzeniu i szczypaniu skóry. Lniane tkaniny na maseczki można prać i prasować w wysokich temperaturach, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości.

Szybkie szycie maseczek ochronnych

Wykonanie maseczki ochronnej jest niezwykle proste. Co ważne nie trzeba używać nawet maszyny do szycia, wystarczy zwykła igła z nitką. Z wybranego materiału trzeba wyciąć odpowiedniej wielkości prostokąt i obrąbić go ze wszystkich stron, aby maseczka się nie pruła. Następnie należy zaprasować tkaninę na trzy charakterystyczne pliski. Do tak przyszykowanego materiału wystarczy doszyć gumki lub tasiemki i maseczka jest gotowa. Dla zwiększenia ochrony wykonuje się maseczki z dwóch zszytych ze sobą kawałków materiału. Pomiędzy materiał można włożyć warstwę ochronną z kawałka mikrofibry lub flizeliny.