Len

Ostatnie lata to wielki powrót do natury. Coraz chętniej zaczęto sięgać po produkty zdrowe wytworzone zgodnie z zasadami eko. Taki trend jest również widoczny w przemyśle odzieżowym. Konsumenci coraz bardziej świadomie dokonują wyborów zakupowych i często decydują się na produkty naturalne. Dostępne są materiały wykonane w stu procentach z lnu. Takich rozwiązań poszukują zwłaszcza osoby, które chcą lub muszą ze względów zdrowotnych całkowicie wyeliminować sztuczne dodatki. Wytwarzane są też materiały lniane z domieszką innych włókien, naturalnych lub syntetycznych.

Znaleziono 77 produktów

Pokazano 1-20 z 77 pozycji

Aktywne filtry

Zalety tkanin lnianych

Len jest rośliną, którą już w czasach starożytnych zaczęto używać do wyrobu tkanin. Obecnie pomimo bardzo dużej konkurencji materiały lniane nadal są bardzo popularne i wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Tkaniny lniane mają wiele zalet, za które zostały pokochane między innymi przez rodziców małych dzieci oraz wielbicieli ekologicznego sposobu życia. Materiały z lnu bardzo dobrze przepuszczają powietrze. Dzięki temu nawet w upalne dni skóra nie poci się, a nadmiar wilgoci może swobodnie odparować. Lniane letnie sukienki pozwalają czuć się świeżo i czysto. Kolejną zaletą lnianych materiałów jest to, że są ich antyalergiczne. Tkaniny zrobione z lnu są bezpieczne dla osób skłonnych do uczuleń. Materiał nie podrażnia skóry i nie dopuszcza do niej alergenów i roztoczy. Z tego względu jedną z grup, które najchętniej sięgają po lniane wyroby, są rodzice małych dzieci. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu lniane tkaniny ulegają biodegradowalności i tym samym nie przyczyniają się do zaśmiecania Ziemi.

Lniany materiał na odzież

Len używany jest do szycia odzieży przeznaczonej przede wszystkim na ciepłe miesiące. Naturalne tkaniny z lnu zapewniają przyjemną świeżość i przewiew. Dostępne są tkaniny w różnych barwach. Kolorami dominującymi na lnianych materiałach są biel, ecru oraz wszelkie odcienie brązu i szarości. Na letnich sukienkach i spódnicach pięknie prezentują się charakterystyczny dla lnu wzory kwiatów i roślin. Takie wzornictwo współgra z naturalnym charakterem tkaniny. Bluzki i koszule uszyte z lnu są antystatyczne, czyli nie wywołują nieprzyjemnego zjawiska elektryzowania się włosów. Tkaniny lniane są miękkie i miłe dla skóry, dzięki czemu noszenie uszytych z nich ubrań jest prawdziwą przyjemnością.

Tkaniny z lnu w wystroju domów

Dla miłośników naturalnego sposobu życia len stał się materiałem niezastąpionym również w trakcie szycia akcesoriów do ozdoby mieszkania. Tkaniny lniane mogą być użyte do wykonania dużych ozdobnych elementów. Świetnie prezentują się lniane zasłony w oknach oraz duże obrusy na rodzinnych stołach. Materiał z lnu jest odpowiedni do uszycia kompletów pościelowych oraz piżam. Dopełnienie akcesoriów wykonanych z lnu stanowią kuchenne ściereczki oraz małe dekoracyjne ozdoby do powieszenia na ścianie. Materiał z lnu jest bardzo wytrzymały i odporny na rozdarcia oraz przetarcia. Uszyte z niego elementy wystroju mogą być używane przez wiele lat.