Filtry

Dostępność

Dostępność

Nożyczki

Odpowiednie przygotowanie do prac krawieckich to podstawa, dlatego dobre nożyczki krawieckie powinny się znaleźć w wyposażeniu każdego, kto lubi szyć. Warto zwracać uwagę na ich jakość, ponieważ dzięki niej poszczególne prace z materiałami będą sprawniejsze i dokładniejsze. Im lepsze nożyczki - tym łatwiej się nimi posługiwać. Wówczas masz gwarancję, że zarówno hobbystyczne, jak i profesjonalne szycie, będzie dużo przyjemniejsze. 

Znaleziono 19 produktów

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Jak wybierać nożyczki krawieckie

Nożyce krawieckie warto dopasować do rodzaju pracy, który masz do wykonania. Pamiętaj, że nożyczki różnią się od siebie między innymi długością ostrzy. Im dłuższe ostrza, tym łatwiej będzie Ci ciąć duże fragmenty materiału. Takie nożyczki przydadzą się podczas szycia sporych elementów garderoby, np. sukni, ale również przy dekoracjach. Cięcie materiału na poduszki, obrusy, czy zasłony jest dość proste. Jednak możesz sobie tę pracę ułatwić jeszcze bardziej, jeśli Twoje nożyczki krawieckie będą miały długie ostrza. Wówczas nawet kilka minut wystarczy, by odpowiednio wyciąć materiał do uszycia konkretnej rzeczy. 

Nożyczki krawieckie z krótkimi ostrzami przydadzą się, kiedy musisz pociąć bardzo drobne elementy. Warto je mieć także wtedy, gdy musisz dokonać drobnych poprawek lub wykończyć daną rzecz. Czasem wiąże się to z koniecznością cięcia niewielkich fragmentów materiału. Trzeba podejść do tego maksymalnie precyzyjnie, a wtedy nożyczki krawieckie - małe przede wszystkim - bardzo się przydadzą. 

Możesz zdecydować się również na uniwersalne nożyczki krawieckie. Ich ostrza są optymalne, nadają się do pracy na materiałach różnej wielkości. Jeśli często pracujesz na cienkich i lekkich materiałach, szyjąc przy tym nieskomplikowane rzeczy, uniwersalne nożyczki krawieckie będą dla Ciebie wystarczające. 

Nożyce krawieckie - waga ma znaczenie

Kupując nożyczki krawieckie sprawdzaj również ich wagę. Ciężkie, kute nożyce są bardzo skuteczne, jednak wielogodzinne sesje z nimi mogą się skończyć bólem dłoni i rąk. Weź pod uwagę swoje potrzeby i postaraj się kupić nożyczki, które - spełniając je - zachowają jak najniższą wagę. Zwracaj uwagę także na kształt rączki. Im lepiej nożyce krawieckie leżą w dłoni, tym dłużej możesz nimi pracować. Nie skończy się to także odciskami, bez obaw możesz zaplanować nawet kilka godzin prac krawieckich. Wybieraj nożyczki dla osób leworęcznych, jeśli na co dzień właśnie lewą dłonią posługujesz się częściej. 

Staraj się także dopasowywać ostrza nożyczek krawieckich do tego, jakie materiały najczęściej tniesz. Jeśli jest to cienka bawełna - podstawowe nożyczki sobie poradzą. Jeśli jednak masz do czynienia z twardymi i grubymi materiałami, mogą być konieczne cięższe i ostrzejsze nożyczki. Ważna jest przede wszystkim Twoja wygoda i to, by praca z tym sprzętem była dla Ciebie przyjemnością.