Skrawki

Materiał zazwyczaj sprzedawany jest na metry. Jednak klienci często potrzebują tylko niewielki kawałek materiału.

Podkategorie

Znaleziono 2 produktów

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Stają wtedy przed koniecznością zakupienia na metry dużo większej ilości tkaniny niż ta, którą będą w stanie wykorzystać. W odpowiedzi na potrzeby klientów jest możliwość nabycia materiałów w postaci kuponów lub specjalnie tworzonych kompletów tkanin. Dzięki temu bez niepotrzebnego marnowania tekstyliów można kupić zestawy naszykowane pod uszycie różnokolorowych ściereczek kuchennych lub wymarzonej ołówkowej spódnicy.

Kupony tkanin - co to jest?

Kupony są to kawałki pociętego na dany wymiar materiału. Kupony mogą być różnej wielkości, która jest uzależniona od ich przeznaczenia. Zaletą kuponów jest to, że można kupić tylko tyle materiału, ile jest potrzebne do uszycia konkretnej rzeczy. Dzięki temu unika się niepotrzebnego marnowania zarówno tkaniny, jak i pieniędzy. W kuponach można kupić w niewielkiej ilości, wysokogatunkową tkaninę potrzebną na przykład do wykończenia bluzki lub sukienki. Producenci tkanin przygotowują również kupony materiałów złożone z zestawów różnych najchętniej wybieranych przez klientów tekstyliów. W przypadku uszkodzenia i rozdarcia sukienki lub tkaniny pokrywającej mebel jest możliwość dokupienia zestawu naprawczego i szybkiego naprawienia szkody.

Materiał sprzedawany najczęściej na kupony

Kupony tkanin szykowane są pod wykrój konkretnej rzeczy. Można kupić kupon na sukienkę lub kupon na zasłony lub narzutę na tapczan. Taka forma sprzedaży materiałów jest bardzo wygodna dla osób zajmujących się krawiectwem tylko hobbystycznie i szyjących na własne potrzeby. Kupony tkanin pozwalają na jak najbardziej efektywne wykorzystanie materiału. Po uszyciu konkretnej rzeczy krawcowa nie zostanie z dużą ilością tkaniny, której nie będzie już miała do czego wykorzystać.

Pełnowartościowe końcówki tkanin

Kupony tkanin używane są również do sprzedaży końcówek materiałów. W takim rozwiązaniu towary pełnowartościowe można nabyć po okazyjnych cenach. Wyprzedaż tkanin pozwala na zaopatrzenie się w kawałki tkanin w doskonałych cenach. Sprzedawane końcówki tkanin są wygodnym rozwiązaniem dla osób zajmujących się naprawą odzieży lub mebli tapicerowanych. Często potrzebny jest mały fragment tkaniny i końcówki będą idealne na wykonanie prac niższym kosztem i w dowolnej chwili.

Resztki materiałów - sposoby na ich wykorzystanie

Końcówki tekstyliów można wykorzystać do wielu kreatywnych rozwiązań. Produkt będzie pasował do wykonania dodatków i aplikacji na bluzach lub sukienkach. Materiały z bawełnylnu lub innego naturalnego pochodzenia można wykorzystać do uszycia bezpiecznych dla zdrowia poszewek na poduszki lub kołdry. Dzianiny mogą posłużyć do uszycia mięciutkich zabawek dla dzieci. Resztki tkanin są poszukiwane do wszelkich wyrobów patchworkowych. Powstają z nich pledy na kanapy, koce oraz torby zakupowe. Niewykorzystane kawałki materiałów znajdą zastosowanie przy coraz modniejszym przetwarzaniu ubrań. W myśl zasady zero waste stare ubrania zyskają nowe życie między innymi poprzez ozdobienie ich skrawkami tkanin.

Dlaczego warto kupować skrawki tkanin

Skrawki materiałów są okazją do kreatywnego wymyślenia ciekawych dekoracji dla domu. Przy pomocy maszyny do szycia można uszyć modne zasłony lub pled wykonany z różnych odcieni i wzorów tekstyliów. Tkaniny kupowane po okazyjnych cenach bardzo często są wysokiej jakości. Pomysłowe wykorzystanie takich skrawków pozwoli pozyskać bluzkę lub top, które będą miłe i przyjemne dla ciała. Z naturalnych tkanin takich jak bawełna lub len można uszyć bardzo praktyczne akcesoria tekstylne, które przydadzą się podczas gotowania i pieczenia tradycyjnych potraw. Kluski na parze najlepiej smakują wykonane na stuprocentowo lnianej podkładce, a lniane ściereczki są niezastąpione podczas przyrządzania posiłków.

Wełna i patchwork - proste szycie poszewek

Skrawki różnych naturalnych dzianin to wyśmienita okazja do uszycia patchworkowych poduszek do salonu. Wystarczy uzbierać odpowiednią ilość kawałków materiałów i zszyć je ze sobą w taki sposób, aby powstała kwadratowa lub prostokątna poszewka na poduszki. W ten sam kreatywny sposób można stworzyć wiele innych akcesoriów dekoracyjnych.