Filtry

Dostępność

Dostępność

Kleje

Klej do tkanin nie zastąpi szycia, ale w niektórych sytuacjach może bardzo ułatwić i przyśpieszyć prace krawieckie. Najbardziej popularną formą wykorzystywania kleju jest przyklejenie aplikacji do koszulek. Wykorzystuje się do tego specjalnie przygotowane naszywki, które za pomocą rozgrzanego żelazka zostają przytwierdzone do tkaniny.

Znaleziono 7 produktów

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Do czego można zastosować klej?

W ofercie sklepu dostępne są różne rodzaje kleju. W zależności od potrzeb można je zastosować przy pracach takich jak: podwijanie spódnicy, przyklejanie ozdobnych kamyków lub łatanie rozdartych spodni. Klej do tkanin to nieodzowny atrybut osób zajmujących się zdobieniem strojów tanecznych oraz aktorskich. Zaletą klejów do tkanin jest brak widocznego miejsca szycia. Dzięki temu mankiety lub podwinięte spodnie prezentują się bardzo estetycznie.

Jak używać kleju do tkanin?

Sposób użycia kleju jest powiązany z formą w jakiej występuje. Klej w proszku umieszcza się w wyznaczonym miejscu na tkaninie i następnie rozgrzanym żelazkiem zaprasowuje się materiał. W ten sposób można przyklejać aplikację lub zrobić mankiet. Innym rodzajem klejów chętnie używanych przez krawców są specjalne wkłady, które stosuje się łącznie z pistoletem. W urządzeniu klej jest ogrzewany i robi się płynny. Kleje z pistoletów są łatwe w aplikacji i co bardzo istotne, nakłada się je z dużą precyzją. Będą przydatne przy pracach wymagających staranności oraz, gdy przyklejane są małe elementy. W sklepie internetowym można nabyć również tradycyjny klej w tubie, który sprawdzi się w trakcie wykonywania najróżniejszych prac w szkole lub przedszkolu oraz przy okazji kreatywnych zajęć artystycznych z rękodzieła.

Różne opinie o - klej do tkanin

Klej do tkanin, aby dobrze spełniał swoje zadanie musi być przede wszystkim wysokiej jakości. Dlatego wg opinii krawców najlepiej jest używać kleje przeznaczone na dany materiał. Zawsze warto jest zasięgnąć porady u sprzedawcy, który pomoże wybrać właściwy klej do tkaniny lub ozdobnych akcesoriów.