Bawełna organiczna

Bawełna organiczna to jeden z najbardziej godnych uwagi materiałów. Jest nie tylko świetną tkaniną do szycia, ale również materiałem bezpiecznym dla środowiska, uprawianym w duchu szacunku zarówno do przyrody, jak i ludzi, którzy przy niej pracują. Powstaje z tego materiał, który z powodzeniem może służyć do szycia pięknej i wygodnej odzieży.

Znaleziono 76 produktów

Pokazano 1-24 z 76 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego bawełna organiczna jest eko?

Ekologiczność bawełny organicznej odnosi się przede wszystkim do sposobu jej uprawy. Na polach takiej bawełny próżno szukać substancji chemicznych i sztucznych nawozów, które w normalnych warunkach mają za zadanie sprawić, by uprawa była jak najefektywniejsza. Warto tu wspomnieć o certyfikacie GOTS, który jest dokumentem potwierdzającym, że na każdym etapie produkcji bawełna organiczna spełnia wymogi bezpieczeństwa i jest przyjazna dla środowiska. Proces uprawy bawełny ekologicznej wyróżnia się dbałością o naturalny cykl wzrostu roślin, a jej zbieranie odbywa się bez używania przemysłowego sprzętu. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że nie jest to masowa produkcja materiału, a jedynie jej zbieranie przy wykorzystaniu dobrodziejstwa natury.

Global Organic Textile Standard również w pracy

Należy pamiętać, że przy zbieraniu bawełny uczestniczą ludzie. Ekologiczna uprawa ma to do siebie, że zdecydowanie ogranicza konieczność używania sprzętów. Włókna zbierane są przez pracowników plantacji i tu również pojawia się spory plus dla tego rodzaju bawełny. Certyfikat GOTS potwierdza, że są to osoby, o których warunki pracy się dba. Są odpowiednio wynagradzani, a na żadnym etapie procesu produkcji nie dochodzi do wykorzystywania ludzi. To jeden z najważniejszych czynników, dla których kupowanie tkaniny organicznej ma znaczenie dla ekologii. Warto pamiętać, że bawełna organiczna zbierana jest ręcznie. Ogromne znaczenie ma zatem podejście do pracowników bawełnianych plantacji, które w tym przypadku zasługuje na uznanie.

Cechy bawełny konwencjonalnej i bawełny organicznej

Bawełnę organiczną różni od konwencjonalnej niemal wszystko. Przede wszystkim uprawy bawełny organicznej prowadzone są z poszanowaniem praw człowieka. Pracownicy plantacji otrzymują wynagrodzenie oraz opiekę w razie choroby. Plantacje nie są spryskiwane chemikaliami i sztucznymi nawozami. T-shirty oraz bielizna dla dzieci zawdzięczają bawełnie organicznej miękkość, hipoalergiczność oraz zdolność absorbcji wilgoci. Bio bawełna posiada właściwości termoregulacyjne. Określeniem bawełna organiczna nazywa się tylko tkaniny organiczne spełniające surowe wymogi organizacji międzynarodowych. Bawełna ekologiczna w przeciwieństwie do zwykłej bawełny zachowuje wszystkie zalety naturalnego surowca, z którego jest wytwarzana. W przemyśle odzieżowym coraz częściej zmienia się proces produkcji, tak aby unikać na przykład środków owadobójczych i nawozów.

Do czego użyć bawełnę organiczną?

O właściwościach bawełny można powiedzieć naprawdę wiele, a jeszcze więcej o jej organicznym odpowiedniku. To materiał oddychający, który doskonale dopasowuje się do ciała, jest delikatnie elastyczny i może posłużyć do produkcji najróżniejszej odzieży. Warto zwrócić uwagę również na to, że bardzo dobrze absorbuje wilgoć a to sprawia, że nadaje się do używania nawet w upalne dni. Ponieważ produkowany jest bez użycia środków chemicznych, jest bezpieczny dla skóry. Bez obaw mogą z niego korzystać alergicy, idealny jest również do szycia ubranek dla dzieci. Organiczna bawełna jest bezpieczna dla osób, które zmagają się ze zmianami skórnymi przy używaniu sztucznych materiałów. W przypadku określonych schorzeń lub po prostu delikatnej skóry, bawełna Bio będzie idealna, bezpieczna i z pewnością nie zaogni sytuacji.

Właściwości bawełny organicznej

Tkanina Bio pozyskiwana jest w sposób całkowicie naturalny i jest to widoczne w materiale, który z tego powstaje. Bawełną organiczną będą zachwyceni ci, którzy cenią sobie delikatność materiału i jego naturalność. Zdecydowanie warto podkreślić, że bawełna organiczna jest miękka, bardzo przyjemna w dotyku a przy tym przewiewna. Do czego ją wykorzystywać? Z pewnością przyda się do szycia dziecięcych ubranek. Jest miękka, bardzo miła w dotyku a to ważne w przypadku maluchów z delikatną skórą. Stosuje się ją również do szycia codziennych, bawełnianych ubrań, jednak warto podkreślić, że jest to jakość premium.

Organiczna bawełna w sklepie internetowym

Organiczna bawełna to produkt ceniony i poszukiwany. Zalety bawełny organicznej, czyli Bio bawełny sprawiają, że jest ona coraz częściej wybierana przez klientów dbających o środowisko naturalne. Sprawdź nasze wirtualne półki i znajdź materiał dla siebie, z którego uszyjesz piękne rzeczy na co dzień i na wyjątkowe okazje. Sklep Tkaniny24.pl oferuje materiały wysokiej jakości w najatrakcyjniejszych cenach!