Tafta

Tafta to sztywna i trwała tkanina, która obecnie wraca do łask. Dawniej obowiązkowo była wykorzystywana do szycia kreacji wieczorowych. Wszystko za sprawą jej właściwości - przy poruszaniu mieni się i charakteryzuje wysokim połyskiem. Nic więc dziwnego, że całkiem niedawno temu tkaniny z tafty zostały uznane za ekskluzywne i luksusowe.

Znaleziono 14 produktów

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Tkaniny z tafty dzisiaj

O ile suknie wieczorowe szyje się już z lżejszych materiałów, o tyle tafta znalazła zastosowanie w przypadku innych rzeczy. Można z niej uszyć piękne poduszki, zasłony, obicia na krzesła czy tworzyć z niej piękne dekoracje. Tafta jest tkaniną o szerokim zastosowaniu i nadaje się zarówno do szycia, jak i ozdabiania przestrzeni.

Tafta - tkanina dekoracyjna

Tafta jest chętnie wykorzystywana do szycia wizytowych i wieczorowych sukienek oraz dekoracji sal balowych. Tafty przyciągają wzrok i zwracają na siebie uwagę poprzez połysk i szyk. Materiał świetnie sprawdzi się również na kostiumy na bale przebierańców. Jednym z taftowych hitów są spódnice do strojów dla wróżek, księżniczek i wiedźm. Nic dziwnego, że tafta materiał stał się ulubionym elementem strojów dla małych dziewczynek. Tkaniny z tafty można również wykorzystać w kreatywnym krawiectwie dekoracji dla domu. Jednym ze sposobów na ciekawą aranżację sypialni jest użycie tkaniny na delikatne narzuty oraz okienne firanki. Klienci sięgają także po taftę w momencie szykowania rodzinnych uroczystości. Materiałem można finezyjnie przybrać stoły i krzesła. Bardzo efektownie zaprezentuje się także jako ozdobna zasłonka udrapowana na ścianie lub kolumnach na sali balowej. Tak przybrane wnętrza będą niewątpliwie ozdobą wesela, komunii, chrzcin i różnego rodzaju jubileuszów.

Sklep z tkaninami na metry

Zerknij na dostępne u nas materiały. Znajdziesz tu taftę w różnych kolorach, ale również inne rodzaje tkanin i dzianin, z których uszyjesz piękne ubrania i wykonasz imponujące dekoracje. Wybierz swój kolor i wzór - na spokojnych zakupach on-line masz dużo czasu na zastanowienie.