Zamki błyskawiczne

Zamki błyskawiczne to bardzo praktyczny i wygodny sposób na zapięcie kurtki, spódnicy i rozporków spodni. Suwak stał się powszechnie stosowanym zamiennikiem dla guzików lub zapięć na rzepy. Ten typ połączenia dwóch materiałów, po raz pierwszy zaczęto używać w lotnictwie, a na masową skalę jest wykorzystywany od lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Znaleziono 1378 produktów

Pokazano 1-24 z 1378 pozycji

Aktywne filtry

Zamek błyskawiczny - jaki wybrać?

Wybór suwaka będzie zależał przede wszystkim od rzeczy, w którą ma być wszyty. Do wszystkich całkowicie rozpinanych bluz lub kurtek odpowiednie będą zamki rozdzielcze, czyli takie, które całe się odpinają. Natomiast do rozporków lub przy spódnicach zastosowanie znajdą zamki nierozdzielcze, nazywane również stałymi. Kolejną ważną rzeczą przy kupnie suwaków jest ich długość. Suwak może mieć od kilku do kilkunastu centymetrów długości.

Kolorowe zamki błyskawiczne

Zamek błyskawiczny bez problemu można dopasować kolorystycznie do każdego rodzaju materiału. Hurtownia zamków błyskawicznych oferuje suwak niemal w każdym odcieniu. Często kolorowy zamek błyskawiczny dobierany jest w bluzach lub kurtkach na zasadzie kontrastu i suwak staje się nie tylko praktycznym zapięciem, ale stanowi również atrakcyjny element dekoracyjny.

Jak wszyć zamek błyskawiczny w spódnicy lub spodniach?

Zazwyczaj zamek błyskawiczny postrzegany jest, jako trudny element do wszycia. Przede wszystkim przed przystąpieniem do szycia, suwak należy szpilkami przyczepić do materiału. Dzięki temu upewniamy się, że zamek błyskawiczny jest odpowiednio dobrany i będzie równo wszyty. Taśmy suwakowe można przyszywać przy użyciu ściegu prostego lub zygzakowego, jeśli materiał wykazuje się większą elastycznością.

Zamek błyskawiczny i suwak w sklepie internetowym

W sklepie internetowym dostępny jest szeroki wybór zamków do wszystkich rodzajów ubrań, pościeli i akcesoriów. Kolorowe, dobrej jakości suwaki świetnie sprawdzą się w kosmetyczkach, walizkach, torbach i plecakach. Zamki kostkowe, zwłaszcza kryte, będą odpowiednie do eleganckich bluzek, sukienek i spódnic.