- Nowość
Dresówka
Dresówka drapana
Drapana dresówka znajdzie zastosowanie w chłodniejsze dni. To przyjemny materiał, który delikatnie otuli ciało i zapewni przyjemne ciepło. Można z niego uszyć jesienno-zimowe bluzy, czapki, a także spodnie, spódnice, sukienki i kominy. Przyjemny w dotyku meszek sprawia, że to odzież, w której masz ochotę chodzić od poniedziałku do piątku! Dresówka drapana to przede wszystkim bawełna i poliester. Do produkcji tego materiału używa się też czasem elastanu. Powstają z tego dresy idealne na jesień i zimę.
Podkategorie
Dzianiny dresowe
Nazwa dresówka pętelka jest używana do określenia dzianin przeznaczonych na ubrania o luźnym kroju i sportowej stylizacji. Jest przyjemna dla skóry, przytulna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. Z tych powodów szyje się z niej głównie komplety dresowe, wygodne sukienki i oversizowe kardigany.
Charakterystyczne cechy dzianiny dresowej
Do głównych cechy dzianiny dresowej należy elastyczność. Materiał najczęściej powstaje z bawełny lub wiskozy z dodatkiem elastanu, czy poliestru. Dzięki takiemu połączeniu dresówka jest przyjemna w dotyku i jednocześnie praktyczna. Dresówka pętelkowa ma charakterystyczne małe pętelki od wewnętrznej strony materiału, na zewnętrznej stronie dzianina jest gładka. Dresówka drapana posiada krótkie włókna, które tworzą przyjemny meszek. Dzięki temu dzianina jest niezwykle miękka i delikatna. Dresówka jest bawełnianą, przewiewną dzianiną, która zapewnia doskonałą cyrkulację. Występuje w kolorach jednolitych, różnobarwnych melanżach lub z ozdobnymi printami. Rozciągliwość na szerokość wzdłuż rzędów oczek sprawia, że bluzy lub spodnie nie opinają sylwetki. Odzież uszyta z tkaniny dresowej ładnie układa się na sylwetce i nie krępuje ruchów, nawet podczas intensywnych ćwiczeń.
Co uszyć z dresówki?
Dresówka jest materiałem bardzo wszechstronnie wykorzystywanym do szycia, nie tylko ubrań, ale też dekoracji i tekstyliów powszechnego użytku. Jeszcze kilka lat temu materiał dresowy służył przede wszystkim do wytwarzania ubrań sportowych, dresów. Jednak dzięki swoim zaletom dresówka szybko została polubiona przez projektantów i krawców, jako materiał na ubrania do codziennej stylizacji. Dzianina dresowa świetnie sprawdza się w szyciu spódnic i sukienek o charakterze sportowym i miejskim. Niesłabnącą popularnością cieszą się tradycyjne dresówki w kolorze szarego melanżu, którego używa się do szycia bluz, spodni oraz czapek i kominów. Materiał dresówka nadaje się na konfekcję całoroczną. Sprawdzi się jako materiał na jesienny ciepły kardigan lub lekki płaszcz oraz wiosenno-letnią sukienkę. Dzianiny dresowe używane są nie tylko do produkcji odzieży, ponieważ dresówki mogą pochwalić się dużymi walorami estetycznymi coraz częściej pojawiają się jako element aranżacji wnętrz.
Tkanina dresówka na odzież dziecięcą
Dzianina dresówka dla dzieci jest materiałem miękkim i delikatnym, który znajduje zastosowanie w dziecięcym przemyśle odzieżowym. Powstaje z niej odzież wierzchnia oraz akcesoria, takie jak kocyki lub zabawki, przeznaczone dla najmłodszych. Materiał posiada wiele przydatnych funkcji, zapewnia swobodę ruchów i łatwo ją wykończyć wszywając przy nogawkach lub rękawach ściągacze gładkie lub prążkowane. Dresówki to świetna baza pod wygodne tuniki, spódniczki oraz przede wszystkim do produkcji odzieży w sportowym stylu. Dresówki pętelki dostępne są w ulubionych, dziecięcych barwach takich jak delikatne pastele. Mnogość kolorów sprawia, że zazwyczaj dresówka to idealny materiał na ubranka do przedszkola, szkoły oraz zajęcia sportowe lub artystyczne.
Popularna dresówka pętelka w dekoracji wnętrz
Kolejnym obszarem zastosowanie dzianin dresowych jest wyposażenie i dekoracja wnętrz. Z dresówek szyje się miękkie koce, narzuty na łóżka oraz dekoracyjne poszewki na poduszki. Dzianina dresowa używana jest do wytwarzania ściereczek i rękawic kuchennych. Cechy użytkowe sprawiają, że materiał dresówka jest bardzo lubiany przez osoby zajmujące się sprzątaniem domów lub biur. Dresówki są odporne na wielokrotne pranie i intensywne używanie.
O czym pamiętać przy szyciu ubrań z elastycznych materiałów
Szycie odzieży z tkanin rozciągliwych może wydawać się trudne, ale wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby bez problemu poradzić sobie z tym wyzwaniem. Przede wszystkim do tkanin elastycznych należy używać specjalnych ściegów. W każdej nowoczesnej maszynie do szycia jest wybór ściegów zygzakowych, które sprostają potrzebom dzianiny. Dużym ułatwieniem jest użycie specjalnej stopki przeznaczonej do szycia materiałów rozciągliwych, która umożliwi odpowiednie prowadzenie dzianiny i będzie ją trzymała blisko igły. W trakcie szycia należy pamiętać o delikatnym naciągnięciu tkaniny.