Bawega memory

Znaleziono 33 produktów

Pokazano 1-24 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Bawega memory jest materiałem wyjątkowym zarówno wizualnie jak i ze względu na swoje właściwości. Wykorzystywana jest w konfekcji damskiej oraz męskiej. Jej elegancki charakter sprawia, że często szyje się z niej garsonki, marynarki, garnitury oraz popularne ołówkowe spódnice. Bawega memory doskonale sprawdzi się w kolekcjach jesienno-zimowych oraz biznesowych zestawach przeznaczonych na ciepłe letnie i wiosenne miesiące.

Cechy tkaniny bawega memory

Materiał memory składa się z włókien poliestrowych, wiskozy oraz dodatku elastanu. Taka mieszanka sprawiła, że tkanina nabrała wszystkich pozytywnych cech z wymienionych włókien. Dzięki poliestrowi jest wytrzymała na uszkodzenia oraz nie gniecie się. Wiskoza sprawia, że tkanina memory jest przyjemna dla skóry oraz przepuszcza powietrze. Natomiast elastan zwiększa komfort noszenia i zapobiega nieestetycznemu wypychaniu.

Dlaczego bawega memory nazywana jest tkaniną inteligentną?

Bawega to inteligentna tkanina, ponieważ w rewelacyjny sposób pilnuje pierwotnego kształtu. Memory wytwarzana jest z bardzo mocnych splotów włókien. Dzięki temu tkanina jest dosyć sztywna. Dodatek elastanu sprawia, że bawega w pewien sposób pamięta nadaną jej formę i do niej powraca. Dlatego zagniecenia na materiale można wyprostować poprzez wygładzenie ręką. Inteligentna memory posiada jeszcze jedną niebanalną cechę. Z jednej strony tkanina jest błyszcząca, a z drugiej matowa. Odzież lub tekstylne dodatki dla domu mogą być szyte po każdej stronie. Projektant decyduje, czy na zewnątrz ma być widoczna strona z połyskiem, czy bez.

Bawega memory - co uszyć

Nieco sztywny chwyt bawegi powoduje, że jest używana do szycia przede wszystkim odzieży klasycznej, eleganckiej i wytwornej. Połysk sprawia, że ten inteligentny materiał dodaje ubraniom szyku i salonowego wyglądu. Bawega inteligentna memory doskonale odnajdzie się nawet w takich kreacjach jak smoking oraz wieczorowa klasyczna suknia.

Szeroki wachlarz kolorystyczny

Memory produkowana jest we wszystkich podstawowych kolorach oraz ich odcieniach. Zestaw kolorystyczny bawega wygląda niczym bogata malarska paleta. Materiał niezwykle korzystnie przyswaja wszelkie barwy. Dzięki temu można go wykorzystywać do szycia stonowanych ubiorów do pracy oraz na ważne spotkania biznesowe lub uroczystości rodzinne. Jednocześnie jasne barwy świetnie sprawdzą się w kreacjach wiosenno-letnich.

Dodatki do akcesoriów domowych z tkaniny bawega

Kolejną zaletą tej inteligentnej tkaniny jest jej wyjątkowy wygląd w różnych rodzajach wnętrz. Dwie faktury - błyszcząca i matowa - sprawiają, że akcesoria z memory będą pasowały do pomieszczeń bogatych i luksusowych oraz minimalistycznych i nowoczesnych. Połysk doda uroku stylizacją art deco, eklektycznym i glamour. Natomiast strona matowa może posłużyć do szycia poszewek na poduszki w salonach o powściągliwych dekoracjach. W obu przypadkach bawega będzie prezentować się z najwyższą klasą i spełni pokładane w niej oczekiwania. Bonusem z zastosowania tego materiału jest możliwość przełożenia wszystkich poszewek lub narzut na drugą stronę i stworzenie dzięki temu nowej aranżacji.