Filtry

Dostępność

Dostępność

Sznurki

Ostatnie lata to niezwykle szybki powrót i rozwój dziedzin związanych z rękodziełem. Masowa produkcja tak samo wyglądających przedmiotów i zazwyczaj o niskiej jakości, wyzwoliła konsumentach potrzebę posiadania czegoś wyjątkowego i oryginalnego.

Znaleziono 107 produktów

Pokazano 1-24 z 107 pozycji

Aktywne filtry

Doceniana zostaje praca i twórczy wysiłek, które są niezbędne przy własnoręcznie tworzonych przedmiotach codziennego użytku i dekoracjach. Szydełkowanie i dzierganie na drutach są zajęciami, które na nowo zyskują popularność. Robótki ręczne pozwalają na wyrażanie swoich artystycznych pomysłów oraz uspokajają i relaksują. 

Zastosowanie sznurków

Sznurki bawełniane są głównymi bohaterami wielu ręcznych zainteresowań. Używa się ich do szydełkowania, robienia na drutach lub artystycznego związywania w supełki. Ze sznurków tworzy się serwety, obrusy, poduszki, koce i dywaniki. Do ozdoby jadalni i kuchni można z nich wydziergać podkładki pod kubki lub ścienne makietki. Jedną z ciekawych form zastosowania grubych bawełnianych sznurków jest wytwarzanie dużych koszy, pudełek czy pojemników na wszelkiego rodzaju drobiazgi. Ta forma używania sznurków rozwija się również w obszarze wyrobów dla dzieci. Modnym trendem jest zamawianie kompletów wykonanych ze sznurków bawełnianych do dziecięcego pokoju. W skład takiego zestawu wchodzą dywaniki, pufy, kosze Mojżesza i dopasowane kolorystycznie zabawki. Sznurki służą też do tworzenia torebek, kosmetyczek i portfeli. Tworzenie dekoracji do wnętrz, to kolejny obszar, w którym znajdą zastosowanie produkty ze sznurka. Można z niego zrobić osłonki na doniczki, ramki do zdjęć i obrazów lub wiszące makramy. 

 

Rodzaje sznurków bawełnianych

Sznurki bawełniane dostępne są w różnych rozmiarach, czyli mają różną grubość. Najpopularniejsze sznurki to te o grubościach: 2 mm, 3 mm, 5 mm i 9 mm. Od grubości sznurka będzie zależało, to do czego najlepiej go wykorzystać. Cienki sznurek dwumilimetrowy najlepiej sprawdzi się przy wyrobie świątecznych dekoracji, serwetek lub podkładek na naczynia. Grubsze sznurki odpowiednie są do zaplatania makram, koców lub pledów. Najgrubsze sznurki prezentują się efektownie przy wyrobach o dużych rozmiarach takich jak dywany lub pojemniki. Sznurki bawełniane mogą być okrągłe lub płaskie. Niektóre sznurki mają bardzo widoczny skręcony splot. Sznurki do robótek ręcznych dostępne są jednokolorowe lub splecione z nitek o różnych barwach. Niektóre ozdabiane są włóknami w kolorze złota lub srebra. Sznurki sprzedawane są w postaci motków lub nawinięte na różnej wielkości szpule. 

Makrama  - nowe hobby

Makrama jest sztuką wiązania sznurka. Znana była już w starożytności. Zaplatanie makramy jest obecnie w Polsce niezwykle popularne. Do tego rodzaju rękodzieła nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów, typu szydełko lub druty. Makramy zaplata się tylko przy pomocy rąk. Dzięki ogólnie dostępnym filmom instruktażowym każdy może szybko nauczyć się tej kreatywnej sztuki. Za jej pomocą tworzone są ozdoby na ścianę, chusty, torby, narzutki lub łapacze snów. Zaplatanie makramy ma też charakter terapeutyczny, dzięki spokojnej pracy można się wyciszyć i oderwać od codziennych problemów.