Welur cuba

Welur cuba jest materiałem, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Przyciąga wzrok swoim połyskiem, głębią kolorów oraz mieniącą się w świetle barwą. 

Znaleziono 28 produktów

Pokazano 1-24 z 28 pozycji

Aktywne filtry

Welur należy do rodziny dzianin pluszowych, których cechą rozpoznawczą jest miękka warstwa z włosków. 

Właściwości materiału welur cuba

Jak przystało na materiał pluszowy welur cuba jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku. Po przejechaniu palcem na powierzchni włoski zmieniają położenie i pozostawiają charakterystyczny ślad. Dlatego materiał zawsze wygląda inaczej. Gra światła i promieni słonecznych powoduje powstawanie na welurze cieni i jasnych plam. Za każdym razem materiał wydaje się mieć nieco inny odcień. Welur cuba wytwarzany jest z włókien poliestrowych z dodatkiem elastanu. Dzięki temu materiał jest sprężysty i nie ulega wypychaniu. Poliester sprawia, że dzianina jest bardzo trwała i odporna na przetarcia. Jedną z odmian weluru cuba jest wersja z tłoczonymi wypukłymi wzorami, które tworzą ciekawy print przypominający układ lamparcich łat.

Co najlepiej uszyć z weluru?

Welur cuba sprawdzi się głównie w konfekcji przeznaczonej na sezon jesienno-zimowy. Bardzo gustownie prezentują się uszyte z niego spódnice i wizytowe bluzki. Welur może być użyty zarówno do szycia odzieży biznesowe, wyjściowej jak i casualowej. Charakter nadany ubraniom z weluru w dużym stopniu będzie zależał od ogólnej stylizacji. Welurowy żakiet jednego dnia może stanowić główny akcent outfitu do teatru, a drugiego pełnić rolę sportowej marynarki zestawionej z adidasami podczas wypadu do kina.

Odzież wizytowa i stylowa

Połyskliwy materiał i w dodatku z warstwą eleganckiego włosia sprawia wrażenie wykwintnego i luksusowego. Dlatego welur cuba bardzo często używany jest do szycia rozbudowanych i bogatych sukien wizytowych oraz skromniejszych sukienek przeznaczonych na uroczystą kolację w gronie rodziny lub kreację na wesele odbywające się w chłodniejsze miesiące roku. W każdym wydaniu głębokie i mocne kolory takie jak burgund, granat lub butelkowa zieleń sprawią, że sukienki prezentują się wystawnie, szlachetnie i podkreślają urodę.

Eleganckie zasłony z weluru cuba

Jednym ze sprawdzonych sposobów na nadanie salonowi wytwornego stylu jest udekorowanie okien uszytymi z weluru zasłonami. Ciemne pluszowe zasłonki będą ciekawie mienić się w promieniach słońca i podkreślą klasykę oraz tradycję salonu lub przydomowej biblioteki.

Welur w dekoracjach domowych

Luksusowa prezencja weluru cuba sprawia, że chętnie jest wykorzystywany do dekoracji wnętrz. Pojawia się zwłaszcza w stylach art deco oraz glamour. W takich zestawieniach najchętniej wykorzystywany jest welur w kolorze czarnym i bordowym oraz z dodatkiem złota. Uszyte z pluszowej dzianiny poduszki i pledy będą z całą pewnością jednym z głównych akcentów podkreślających ekskluzywny charakter wnętrza. Kreatywne i otwarte podejście do kanonów mody wnętrzarskiej pozwala na łączenie stylów i mieszanie różnych elementów. Dlatego można się spodziewać, że dekoracje z weluru cuba pojawią się również w przestrzeniach nowoczesnych i futurystycznych.