Sztruks

Sztruks to jeden z najbardziej znanych i najbardziej charakterystycznych materiałów dostępnych na rynku. Jest miękki, przyjemny w dotyku i wygodny w noszeniu. To materiał dość gruby i wytrzymały. Najczęściej tworzy się z niego popularne "sztruksy", czyli spodnie w charakterystyczne prążki. Jednak sztruks to materiał doskonały także do innych części garderoby. Uszyjesz z niego piękne kurtki, sukienki i spódnice.

Znaleziono 6 produktów

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Sztruks - materiał dla wszystkich

Sztruks znany jest już od kilkuset lat, ponieważ zaczął być produkowany już w XVIII wieku. Nazwa nawiązuje do sznurka, poprzez charakterystyczne prążki, z których składa się materiał. Korzenie sztruksu to grube, wełniane tkaniny. Choć początkowo wydawał się materiałem eleganckim i luksusowym, już wtedy nosiły go wszystkie klasy społeczne. Ludzie pokochali go za to, jak bardzo był praktyczny, łatwy w obróbce, miękki i ciepły.

Do czego wykorzystuje się sztruks?

Tkaniny sztruksowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Można z nich szyć odzież, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ponieważ to tkanina dość gruba, doskonale sprawdza się jako odzież jesienna. Bardzo popularne są sztruksowe katany, które są odpowiednikiem swoich jeansowych sióstr. W ostatnich sezonach bardzo modne są również sztruksowe sukienki na szelkach. To proste nawiązanie do mody z lat 90., kiedy łączono je z obuwiem na bardzo grubych podeszwach. Dzisiaj w takich sukienkach chodzą zarówno młode dziewczyny, jak i dorosłe kobiety. Ze sztruksu szyje się także spodnie, do pewnego czasu były to modne dzwony. Co ciekawe, ostatnio sztruksowe tkaniny wracają do łask. Szyje się z nich niemal wszystkie części garderoby. Warto wspomnieć, że sztruks to materiał, który jest doskonały nie tylko do szycia odzieży, ale również do obijania mebli. Bardzo często można spotkać kanapy, fotele i narożniki, które wykończone są tkaninami sztruksowymi. Materiał ten sprawdza się przy tym doskonale. Jest bardzo wygodny, ale jednocześnie wytrzymały i dość odporny na wytarcia. Meble są przyjemne dla skóry i bardzo dobrze się na nich odpoczywa.

Sztruks na metry w najlepszych cenach

W naszym sklepie znajdziesz tkaniny sztruksowe bardzo dobrej jakości.