Tkaniny lniane

Tkaniny lniana należą do materiałów naturalnych. Tkanina wytwarzana jest z lnu. Materiał jest zdrowy dla skóry, przewiewny i wytrzymały. Naturalne wyroby cieszą się rosnącym powodzeniem. Używane są przez profesjonalnych projektantów oraz pasjonatów domowego szycia. 

Znaleziono 145 produktów

Pokazano 1-20 z 145 pozycji

Aktywne filtry

Zalety tkaniny z lnu

Lniane materiały doskonale przepuszczają powietrze. Dzięki temu uszyta z nich odzież zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Skóra nie przegrzewa się i może swobodnie oddychać. Len ma dużą zdolność pochłaniania wilgoci. Cecha ta jest szczególnie ważna podczas letnich upałów. Odzież z tkanin lnianych nie przylepia się do skóry i pozostaje świeża nawet przez długie godziny. Naturalne lniane tkaniny są antyalergiczne i antygrzybiczne. Len jest bezpieczny dla osób zmagających się z alergiami i o wrażliwej, bardzo delikatnej skórze. Tkaniny lniane cenione są za swoją wytrzymałość. Materiał nie ulega łatwo rozdarciu i zatarciom. Len dosyć łatwo się gniecie, jednak może być prasowany gorącym żelazkiem, co wydatnie wpływa na wygodę używania odzieży uszytej z lnu.

Odzież z lnianych materiałów

Ze względu na swoje liczne zalety, a zwłaszcza zdolność oddychania, tkaniny lniane polecane są na odzież letnią. Odzież lniana jest przewiewna o luźnych, swobodnych fasonach. Lniane bluzki, topy i sukienki dają gwarancję komfortu i zachowania estetycznego, świeżego wyglądu. Tkaniny lniane sprawdzą się w strojach biznesowych, przeznaczonych na ciepłe wiosenne i letnie dni. Materiały wytwarzane z lnu farbowane są na wiele kolorów. Królują wśród nich barwy naturalne, spokojne zbliżone do tych, które można podziwiać w otoczeniu. Wzorami dominującymi na lnianych tkaninach są kwiaty i różnego rodzaju motywy roślinne. Często spotyka się również różnej grubości pasy.

Lniana pościel i konfekcja domowa

Len jeszcze w dawnych czasach używany był do wytwarzania wszelkiej konfekcji domowej i nadal jest bardzo lubiany. Tkaniny lniane są antyalergiczne, dzięki czemu zyskały dużą popularność jako materiał na pościel oraz bieliznę nocną. Tkanina lniana jest bezpieczna dla skóry i zapewnia jej odpowiednią wentylację. Lniana pościel zapewnia wygodę i jest jednym z gwarantów dobrego snu. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość len używany jest też jako materiał na obrusy, ściereczki i bieżniki. Ich naturalny charakter sprawdza się przy wystroju wnętrz w stylach tradycyjnym oraz nieco surowym nowoczesnym. Lniane obrusy wyglądają elegancko i naturalnie na stołach przystrojonych z okazji świąt lub rodzinnych uroczystości.

Mieszanka lnu z bawełną i poliestrem

Len jest często łączony z innymi materiałami, na przykład z bawełną, wiskozą lub z różnymi włóknami sztucznymi. Takie działania mają na celu polepszenie cech tkaniny. Len w połączeniu z bawełną staje się bardziej miękki i delikatny. Natomiast poliester zapobiegnie nadmiernemu gnieceniu się tkaniny. Bardzo podobny do tkaniny z lnu jest materiał Ramia. Jest to tkanina naturalna charakteryzująca się dużą wytrzymałością na uszkodzenia, pięknym, naturalnym połyskiem i dużą przepuszczalnością powietrza.