Ptaki

Motywy na tkaninach przedstawiające najróżniejsze zwierzęta lub rośliny są powtarzającym się w każdym sezonie modowym wątkiem dekoracji odzieży. Szczególne miejsce należy do ptaków. 

Znaleziono 1 produkt

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Ich różne wizerunki nie tylko przyczyniają się do powstania ciekawych materiałów, ale są również symbolem odwiecznej tęsknoty ludzi za wolnością i zrzuceniem wszelkich ograniczeń.

Modne wzory ze świata ptaków

Tkaniny z wizerunkami ptaków są zazwyczaj cienki i delikatne z przeznaczeniem na okres wiosenno-letni. Jest to zgodne z naturalnym rytmem przyrody, która w tych miesiącach rozkwita i budzi się do życia. Dzianina wiskozowa lub lniana tkanina mogą zostać wykorzystane do uszycia przewiewnych sukienek, bluzek lub tunik. Na tkaninach ptaki często przedstawiana są w trakcie lotu co jeszcze bardziej potęguje uczucie zwiewności i lekkości charakterystycznych dla wakacji i letniej beztroski. Popularne tkaniny marynistyczne używane do szycia bluzek i sukienek w wachlarzu wzorów zawierają między innymi kojarzące się z morzem i plażą wizerunki mew i rybitw. Podczas poszukiwania delikatnych i gustownych tkanin z wzorami z całą pewnością warto zwróci uwagę na te posiadające wizerunek  polskich lub egzotycznych ptaków.

Tkaniny w ptaki na ubranka dla dzieci

Dzieci zazwyczaj przepadają za wszelkimi ubrankami, które są kolorowe i ładnie ozdobione. Ptaki pojawiają się na tkaninach dla najmłodszych pod postacią bajkowych bohaterów lub przedstawiają wizerunek popularnych dzięciołów, sów i bocianów, które dzieci znają z wypraw do parku, lasu lub z kolorowych książeczek. Tkaniny w ptaki doskonale sprawdzą się jako materiał na koszulki, sukieneczki lub spódniczki. Wiejskie gąski oraz koguciki pojawiają się na materiałach przeznaczonych na dziecięcą pościel oraz piżamki. Wizerunki zwierząt przybliżają najmłodszych do otaczającego ich świata i dają możliwość oswajania się z poszczególnymi gatunkami. 

Tkaniny zasłonowe i pościelowe

Ptaki są wdzięcznym i subtelnym wzorem. Materiały z ich wizerunkiem wykorzystuje się również do dekoracji mieszkań. Tkaniny zasłonowe w delikatny ptasi print nadadzą wnętrzu łagodności i zwiewności. Dodatkowo wizerunek lecących ptaków doskonale, symbolicznie współgra z wystrojem okna, które umożliwia obserwowanie zewnętrznego świata. Ptaki obok roślin są również popularnym elementem zdobniczym bielizny pościelowej. Dużym powodzeniem cieszą się drobne printy z sylwetkami różnych ptaków. Jednak lubiane są także materiały w ptaki przedstawiające pojedyncze, duże wizerunki sowy, flaminga lub papugi. 

Kuchenne tekstylia w ptaki

Kuchnia to kolejne pomieszczenie w domu, w którym często wizerunki ptaków stają się elementem wystroju. Największą popularność mają ściereczki kuchenne, które prezentują przedstawicieli naszej rodzimej fauny. Szczególne miejsce zajmują bociany, jaskółki oraz wszelkie wizerunki drobiu. Tkaniny z kogucikami, gąskami lub kaczuszkami to jedne z najchętniej wykorzystywanych materiałów do uszycia kuchennych rękawic lub ręczniczków. Te same ptaki można znaleźć na używanych w kuchni bieżnikach lub obrusach.