Filtry

KOLOR

KOLOR

Dostępność

Dostępność

Gumy

Gumy krawieckie to jeden z głównych elementów wyposażenia pasmanterii. Gumy krawieckie niezbędne są przy szyciu wielu elementów odzieży oraz akcesoriów tekstylnych dla domu. Dostępne są gumy o różnych szerokościach i kolorach.

Znaleziono 8 produktów

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Gumy krawieckie - rodzaje 

Gumy krawieckie w najprostszy sposób można podzielić na tkane i dziane. Gumy tkane są miękkie i bardzo rozciągliwe. Mogą być przezroczyste i z dużymi oczkami. Gumy dziane są natomiast bardzo ciasno splecione. Trudniej się je rozciąga i nie są prześwitujące. Gumy dziane używane są często w miejscach, które nie mogą nadmiernie się rozchodzić i muszą wykazywać się wysokim stopniem elastyczności. Gumy dziane najczęściej wszywane są jako wykończenie dołu kurtki oraz rękawów.  Gumy tkane mogą mieć charakter głównie ozdobny. Mają wówczas różne wzory haftów oraz dostępne są w szerokiej palecie barw. Do najpopularniejszych kolorów należą oczywiście biel i czerń.

Ozdobne gumowe taśmy do odzieży

Ozdobne gumy krawieckie mają szerokie zastosowane zwłaszcza w odzieży dziecięcej. Często obok podstawowej funkcji utrzymania odzieży na miejscu pełnią także funkcję typowo dekoracyjną. Taśmy i gumy mogą występować w wielu kolorach, które przypadną najmłodszym do gustu. Gumka w kolorach fluorescencyjnych często pełni rolę ochronną. Wszyta w plecaku lub kurtce będzie już z dużej odległości ostrzegać nadjeżdżające samochody.

Gumy dziane z naturalnych surowców

Taśmy elastyczne zdobione są najczęściej różnokolorowymi nićmi na przykład srebrnymi lub złotymi. Taśma może być wykonana od początku z różnych kolorów, które ułożą się we wzór pasów lub zygzaków. Wiele taśm jest zdobionych przyszywanymi lub przyklejonymi cekinami lub dżetami. Guma może być przeznaczona do wykonania ramiączek od bielizny. W takich przypadkach powinna być nie tylko odpowiednio sprężysta, ale również delikatna i gładka, aby nie powodowała dyskomfortu podczas codziennego użytkowania.

Zastosowanie gum krawieckich

Główną funkcją gum jest utrzymanie części odzieży w odpowiednim miejscu. Dlatego najczęściej umieszczane są w pasie spodni lub spódnicy. Mogą być również zastosowane w rękawach, na dole nogawek oraz w dolnych częściach kurtek lub swetrów. Elastyczne taśmy używane są również w elementach dekoracji domowych. Mogą być wykorzystywane do tworzenia ozdobnych przeszyć na poszewkach lub narzutach wyeksponowanych w salonie. Guma wszyta w całym obwodzie prześcieradła będzie je utrzymywała na miejscu. Prześcieradło na gumce to jeden z najbardziej popularnych elementów wyposażenia sypialni. Pandemia pokazała, że wąskie gumki są bardzo przydatne do samodzielnego wykonania maseczek chroniących przed zarazkami. 

Metody wszywania gum w odzieży

Wielu osobom sprawia trudność przyszycie elastycznej taśmy w spodniach lub w spódnicy. Warto nauczyć się wszywać gumkę na stałe, ponieważ tak przyszyta elastyczna taśma ładnie się prezentuje, nie ściąga materiału w jedno miejsce oraz nie przesuwa się. Gumę wszywa się na maszynie za pomocą ściegu zygzakowego. Trzeba pamiętać, aby materiał był zmarszczony odpowiednio do długości taśmy elastycznej. Szerokie gumy trzeba wszywać w dwóch lub trzech rzędach, aby taśma dobrze wyglądała i nie ulegała zwijaniu. Jeśli taśma będzie widoczna trzeba dobrać kolor identyczny z materiałem lub taki, który będzie harmonizował z całością. Guma, która ma przede wszystkim utrzymywać odzież na miejscu musi być mocna i elastyczna.

Guma krawiecka w sklepie internetowym

Gumy krawieckie dostępne są w naszym sklepie internetowym. Za pośrednictwem strony internetowej można zaopatrzyć się w niezbędne gumy do ubrań, w tym do bielizny, do spódnic i spodni oraz ozdobne gumy do sukienek i różnych akcesoriów. Gumy krawieckie oferujemy w szerokim wachlarzu barw. Guma w kolorze czarnym i białym jest najbardziej uniwersalna i znajdzie zastosowanie w pracowni krawieckiej zawodowców oraz pasjonatów. Guma oraz elastyczne taśmy sprzedawane są na metry oraz mają różną szerokość więc każdy może kupić odpowiednią do swoich potrzeb ilość. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.