Dzianina Nurek

Znaleziono 20 produktów

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Nurek jest dzianiną przypominającą z wyglądu piankę do uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing, kitesurfing czy właśnie nurkowanie.  Nurek jest dzianiną elastyczną za sprawą obecności w jego składzie spandexu, czyli elastanu lub lycry.

Nurek jest mieszanką włókien z przeważającą ilością poliestru. Drugi składnik spandex jest sztucznym włóknem, który cechuje się bardzo dużą odpornością na zerwania. Jego właściwości wykorzystywane są przede wszystkim przy wyrobie materiałów rozciągliwych i elastycznych. Spandex może występować w składach pod nazwą elastanu lub lycry. Używany jest do szycia kostiumów kąpielowych, strojów gimnastycznych czy popularnych ściśle przylegających do ciała legginsów.

Zastosowanie materiału nurek

Dzianina nurek używana jest do szycia wielu rodzajów odzieży. Nurek jest miękki i dobrze się układa. Dzianina nurek nie jest lejąca, więc uszyte z niej ubrania zachowują nadany im kształt. Można to wykorzystać przy formowaniu kołnierzyków, falbanek lub bufiastych rękawów. Ten rodzaj materiału będzie odpowiedni jako dzianina na garsonki, marynarki oraz eleganckie sukienki. W stylizacjach dziecięcych nurek może być wykorzystywany do szycia lżejszych kurteczek oraz pozostałej odzieży zewnętrznej.

Dzianina nurek Zara

Popularną wersją nurka jest Zara. Dzianina składa się w 95% z poliestru i w 5% ze spandexu. Taki skład powoduje, że materiał nie gniecie się i jest elastyczny. Zara nurek w dotyku jest miękka i przyjemna. Zara nie gniecie się, co jeszcze bardziej podnosi komfort jej użytkowania. Dzianiny Zara nurek można używać do szycia szerokiej gamy odzieży damskiej. Sprawdzi się jako materiał na garsonki i żakiety. Nurek będzie dobrze wyglądał w casualowych marynarkach w komplecie z klasycznymi jeansami. Zara nurek może być barwiona na wiele kolorów. Dostępna jest również ozdobiona printami na przykład o charakterze zwierzęcym lub florystycznym. Elastyczność nurka można wykorzystać przy szyciu akcesoriów domowych takich jak pokrowce na poduszki lub siedziska. Poducha z poszewką z nurka będzie miękka i przyjemna w dotyku oraz ładnie zaprezentuje się na salonowej kanapie lub na fotelach.

Żakardowa dzianina nurek

Nurek żakardowy ma w swoim składzie nieco mniej spandexu a więcej poliestru. Ta subtelna różnica sprawia, że jest on trochę mniej elastyczny i bardziej zwiewny. Dzianina żakardowa nurek ma też mniejszą gramaturę od Zary. W tkaninach gramatura informuje o wadze materiału na jeden metr kwadratowy. Niższa gramatura mówi o tym, że nurek żakardowy jest lżejszy i bardziej miękki. Z dzianiny nurek chętnie szyte są komplety składające się żakietów wraz ze spódnicami lub spodniami. Cechy materiału sprawiają, że ubranie będzie wygodne podczas kilkugodzinnej pracy w biurze, urzędzie lub banku. Żakardowy nurek sprawdzi się też przy szyciu lekkich wiosennych płaszczy oraz marynarek. Nurek występuje w wielu kolorach od klasycznych po nasycone barwą odcienie czerwieni, niebieskiego oraz bardzo modnej zieleni. Materiał jest dostępny także w wersji wielokolorowej z ciekawymi wzorami kwiatów.