Jeans

Absolutnie ponadczasowy, modny pomimo upływu wielu dekad i uwielbiany przez większość użytkowników. Jeans to materiał, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy ma w szafie chociaż jedną parę spodni z jeansowej tkaniny, a jedną z najbardziej uniwersalnych rzeczy z odzieży, jest jeansowa kurtka. Nie może go zabraknąć również w Twoich projektach!

Znaleziono 9 produktów

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Skąd wziął się jeans?

Wszyscy go znamy, ale czy ktokolwiek zastanawia się, skąd wzięła się tkanina, którą pokochał cały świat? Część źródeł mówi, że wymyślił ją Levi Strauss, późniejszy założyciel Levi Strauss & Co. Jednak tak naprawdę to tylko część prawdy. Tkaniny jeansowe w swoich pierwszych formach były znane już wcześniej. Funkcjonowały częściej pod nazwą "denim", która pochodzi z języka francuskiego. Do produkcji tkanin jeansowych wykorzystywano jedwab oraz wełnę, jednak powodowało to dość wysokie koszty produkcji. Chcąc uczynić materiał bardziej dostępnym, zaczęto używać w większości włókien bawełnianych, które ułożone są w splocie skośnym.

Spodnie dla farmerów i górników

Tutaj pojawia się właśnie Levi Strauss. Stworzone przez niego spodnie jeansowe to ubranie w takiej formie, jaką znamy dzisiaj. Miały być przeznaczone dla górników i farmerów, by mogły służyć przez długi czas. Jeans jest wygodny, przy odpowiednim składzie także elastyczny. Bawełna to materiał naturalny, dzięki czemu trudniej o nadmierną potliwość z powodu nieprzepuszczania powietrza przez materiał. Dlatego tkanina sprawdziła się doskonale, a przy tym - w niedługim czasie - stała się popularna na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że pozycji lidera długo nie odda.

Tkanina jeansowa - dlaczego ludzie ją pokochali?

Mało jest materiałów, które byłyby uwielbiane tak bardzo, jak jeans. Dzisiaj to tkanina nie tylko dla robotników, ale również surowiec, z którego tworzy się ubrania na światowe wybiegi. W jego składzie może być już nie tylko bawełna, ale również poliester czy lycra, dzięki czemu materiał staje się bardziej odporny i elastyczny. Na uwagę zasługuje fakt, jak zachowuje się ta tkanina po dłuższym użytkowaniu. Nie robią się w niej dziury, ale charakterystyczne przetarcia, które najczęściej... dodają jej uroku. Warto wspomnieć, że często przecierana jest specjalnie, by uzyskać efekt zamierzonych dziur stanowiących ozdoby spodni i kurtek.

Co można uszyć z jeansu?

Możliwości są w zasadzie nieograniczone. Najbardziej popularnym ubraniem, które produkuje się z tej tkaniny są oczywiście spodnie. Mało kto nazywa je spodniami, częściej funkcjonują po prostu pod nazwą "jeansy". Równie popularne są jeansowe kurtki, czyli "katany", które są bardzo uniwersalnym dodatkiem, pasującym do stylizacji zarówno casualowych, jak i eleganckich. Z jeansu szyje się też koszule, sukienki i spódnice. Kochają je ludzie na całym świecie, bo trudno o bardziej uniwersalne ubrania. Coraz częściej można spotkać jeans także w dodatkach: czapki, części butów, biżuteria czy nawet paski w zegarkach. W żaden sposób nie ograniczają tutaj kolory. Jeans farbuje się za pomocą farbników siarkowych. Uzyskuje się dzięki temu już nie tylko charakterystyczny niebieski kolor, ale również każdy inny, w zależności od oczekiwań osoby, która z tym materiałem będzie pracować.

Sklep internetowy z materiałami na metry - Tkaniny24.pl

W naszym sklepie znajdziesz materiały wysokiej jakości. Nie tylko jeans, możesz przy okazji dobrać do niego sporo innych materiałów, dzięki którym powstaną niepowtarzalne ubrania i dodatki. Mamy świadomość, że jeans należy do najbardziej uwielbianych materiałów i że cenią go projektanci na całym świecie. Dlatego nasz sklep proponuje jeans w różnych odsłonach. Możesz kupić go w jednolitych kolorach lub z konkretną teksturą. Jeans bowiem bardzo lubi udziwnienia i oryginalność. Od Ciebie zależy, co z tego uszyjesz. Sprawdź, jak wygodne są zakupy w naszym sklepie. Wybierz tkaniny, które skradły Twoje serce i zamów z dostawą prosto do Twoich drzwi. Niech powstają z tego piękne prace, które dadzą tkaninom drugie życie!