Żakard

Tkaniny żakardowe świetnie nadają się do szycia nie tylko ubrań, ale również domowych dekoracji. Mogą z nich powstać piękne poszewki na ozdobne poduszki, obrusy czy zasłony. Szerokie zastosowanie materiału sprawia, że jest on w czołówce najczęściej poszukiwanych i wysoko cenionych włókien.

Znaleziono 88 produktów

Pokazano 1-20 z 88 pozycji

Aktywne filtry

Jak powstaje żakard?

Żakard wykonuje się na krosnach, które są wyposażone w odpowiedni mechanizm. Materiał ten uzyskuje się dzięki specjalnemu splotowi nici. Warto zwrócić przy tym uwagę, że tkaniny żakardowe mają niezwykle rozbudowane wzornictwo, wręcz unikalne. To dlatego mogą z nich powstawać piękne bluzki czy sukienki, ale również fantastycznie sprawdzą się jako tkaniny obiciowe na różnego rodzaju dekoracje.

Niezwykła trwałość

Tkanina żakardowa cieszy się ogromną wytrzymałością, dlatego tak często używa się jej w produkcji dekoracji, które są w domu na co dzień. Wychodzą z niej piękne zasłony, które do złudzenia mogą przypominać jedwab. Warto jednak wspomnieć, że żakardy są również wykorzystywane do produkcji chust do noszenia niemowląt. Ich splot sprawia, że należą do najbardziej wytrzymałych, godnych zaufania tkanin. Kiedy nosić żakard? Najlepiej sprawdzi się w odrobinę chłodniejszych miesiącach, np. wczesną wiosną lub jesienią. Jego mocny splot i grubość zapewnią odpowiednią izolację.

Żakard - tkanina z klasą

Ważną cechą żakardu jest to, że nie jest wymagający jeśli chodzi o pielęgnację. To materiał, który się nie gniecie i jest łatwy w utrzymaniu. Przy tym na uwagę zasługuje jego odporność na różne temperatury. Wytrzymałość idzie jednak w parze z delikatnością i tym, że materiał jest bardzo miły w dotyku. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagi na to, że żakardy są grube. Pod opuszkami palców odczuwa się to, że trzyma się naprawdę porządną tkaninę. To właśnie w związku z tym z żakardu wykonuje się również elegancką odzież, np. marynarki i żakiety. Skorzystaj z uroków żakardu i postaw na niezwykłe wzory, które ożywią Twoje projekty, a także ciesz się pięknymi dekoracjami, które możesz stworzyć przy pomocy tego materiału.