Dzianina swetrowa

Znaleziono 180 produktów

Pokazano 1-20 z 180 pozycji

Aktywne filtry

Dzianina swetrowa

Kolekcje jesienno-zimowe obfitują w ciepłe swetry, dzianinowe sukienki oraz spódnice. W chłodnych miesiącach roku liczy się materiał, który skutecznie ochroni przed chłodem i jednocześnie będzie modny i stylowy. Dzianina swetrowa świetnie nadaje się do uszycia większości konfekcji dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Może być użyta nie tylko do casualowych zestawów, ale także na ubrania o eleganckim, biznesowym charakterze.

Rodzaje dzianin swetrowych

Najczęściej dzianina swetrowa kojarzy się z materiałami robionymi z wełny o charakterystycznych splotach. Dzianina może być mniej lub bardziej ścisła. Ma wyróżniające się rzędy wypukłych i wklęsłych pasków. Robiona jest z naturalnej wełny również tej wysokiej klasy jak moher czy merynos. Naturalna dzianina swetrowa jest miękka i trwała. Ma wszystkie zalety wełny, więc bardzo dobrze trzyma ciepło i nie uczula, 

Innymi rodzajami dzianiny swetrowej są materiały, które z racji swojej większej gramatury są odpowiednie do uszycia odzieży jesienno-zimowej. Świetnie sprawdzą się tutaj popularne materiały waflowe lub polarowe. Dzianiny sweterkowe często są mieszanką wełny oraz włókien sztucznych, dzięki którym materiał jest bardziej elastyczny i przyjemny dla skóry. 

Co uszyć z dzianin swetrowych

Cechą charakterystyczną dzianin swetrowych jest pętelkowa, barankowa lub pokryta krótkim włosem powierzchnia. Już od pierwszego wejrzenia dzianina kojarzy się z ciepłem i przytulną atmosferą. Z dzianiny swetrowej można uszyć przede wszystkim różnego rodzaju swetry i kardigany oraz kamizelki. Jednak dzianina ma znacznie szersze zastosowanie. Wytwarzane są z niej także eleganckie sukienki oraz spódnice. Dzianina swetrowa sprawdzi się także w ciepłych garsonkach, które można zakładać w chłodniejsze dni do biura lub na biznesowe spotkania. Z dzianiny swetrowej szyte są również lekkie okrycia wierzchnie. Wykorzystywana jest zwłaszcza do tworzenia poncz, ciepłych peleryn lub narzutek. Dzianinę swetrową używa się też szeroko w branży akcesoriów. Szyte są z niej czapki, kominy lub szale. Jest to niezastąpiony materiał na ciepłe dodatki niezbędne podczas jesiennych lub zimowych spacerów oraz przy wszelkiej innej aktywności na powietrzu.

Modne kolory tkanin na jesień i zimę

Przyjęło się, że kolory noszone w tygodniach chłodniejszych są stonowane i ciemne. Rzeczywiście wiele tkanin jest wytwarzanych w takich barwach. Ma to zastosowanie także praktyczne, ponieważ na ciemnych spodniach mniej widać zachlapania spowodowane złą aurą lub roztopami. Jednak jest dużo dzianin w jasnych kolorach lub z kolorowymi wzorami. Często spotykana jest przede wszystkim krata, która od lat pozostaje obecna na modowych wybiegach. Kratka może być kontrastowa do tła materiału lub prezentować się na tyle delikatnie, że niemal się z nim zlewać. W każdym sezonie pojawiają się także materiały z wiodącymi kolorami na przykład burgundem, butelkową zielenią lub głębokim turkusem. Można zauważyć, że coraz chętniej używane są do szycia konfekcji jesienno-zimowej dzianiny swetrowe o żywych i mocnych barwach, które przykuwają uwagę i stanowią przeciwieństwo zatopionego w szarości otoczenia.