Filtry

Dostępność

Dostępność

Aksamit

Aksamit nieodłącznie kojarzy się z luksusem, elegancją i bogactwem. Nic dziwnego, ponieważ aksamit w dawnych czasach był wykorzystywany do szycia drogich sukien dla najbogatszych dam dworu, czy choćby zasłon w szlacheckich komnatach. Aksamit to materiał delikatny i wytrzymały jednocześnie, który dzisiaj znajduje swoje zastosowanie modzie i we wnętrzach, jako materiał niezwykle dekoracyjny.

Znaleziono 1 produkt

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Z czego jest aksamit?

W skład aksamitu wchodzi głównie bawełna. Aksamit jest zatem stworzony przede wszystkim z włókien naturalnych, dlatego doskonale przepuszcza powietrze, mimo że jego gramatura mogłaby wskazywać na coś innego. Na uwagę zasługuje fakt, że aksamit jest bardzo przyjemny w dotyku. Delikatność to jego drugie imię, więc aksamit jest często wykorzystywany do tworzenia nie tylko ubrań, ale przede wszystkim dekoracji. Aksamit zbudowany jest z nitki osnowy, wątku, dodatkowych nitek runowych, które tworzą miękką powierzchnię.

Miękki i przyjemny aksamit bawełniany

Z aksamitnych tkanin możesz wykonać bardzo wiele rzeczy. To materiał, który pozwala na tworzenie eleganckich ubrań i dekoracji. Warto przy tym wspomnieć, że doskonale poddaje się farbowaniu. Kolor takich tkanin potrafi być naprawdę głęboki.

  • Zasłony z aksamitu - zarówno dawniej, jak i dzisiaj aksamit jest często wykorzystywany jako materiał na zasłony. Wynika to z tego, że nie tylko pięknie wyglądają, ale również są bardzo praktyczne i doskonale spełniają swoją funkcję.

  • Narzuty i ozdobne poduszki - z aksamitu można stworzyć piękne narzuty na meble wypoczynkowe, a w komplecie do nich poduszki. Taki zestaw z pewnością podkreśli eleganckie wykończenie każdego wnętrza. Aksamit czasem wykorzystuje się także do obić mebli. Można go spotkać w najelegantszych aranżacjach.

  • Dekoracje - aksamitna tkanina bardzo często wykorzystywana jest m.in. w teatrach, gdzie pełni rolę dekoracyjną. Jej wspaniały wygląd bez trudu jest w stanie stworzyć aranżacje sceniczne, które przeniosą widza w zupełnie inny świat. Z aksamitu mogą być szyte także stroje aktorów.

  • Ubrania - z aksamitu - ze względu na jego naturalny skład - można tworzyć także ubrania. Rzadziej są to całe stroje, najczęściej ich wykończenia lub dodatki, które pięknie podkreślają stylizacje. Z tego materiału możesz uszyć piękne sukienki i spódnice, ponieważ doskonale się układa i jest bardzo plastyczny.

Aksamitne zasłony - przewodnik szycia zasłon

W aranżacji wnętrz sprawdzą się zasłony z grupy tkanin pluszowych - odmiany weluru, aksamit oraz szlachetny materiał z jedwabiu. Aksamit bawełniany będzie niezwykle dekoracyjnie wyglądał w dużym oknie. Należy pamiętać o właściwym doborze kolorów, aby zasłonki nie zdominowały całego pomieszczenia. Aksamit bawełniany to mocny materiał, który bardzo wpływa na wygląd wnętrza. Dlatego tak chętnie aksamit wybierany jest do tapicerowania mebli. W świecie mody projektantów wnętrz można zauważyć rosnące zainteresowanie takimi materiałami, jak welur lub aksamit.

Sklep internetowy z tkaninami na metry

Zerknij na proponowane przez nas kategorie i znajdź materiał, który będzie doskonały do szycia i tworzenia nowych rzeczy. W ofercie znajduje się tkanina aksamitna doskonała, jako materiał tapicerski dla mebli w salonie i sypialni. Aksamitną tapicerką nadasz wnętrzu niepowtarzalny, gustowny smak. Szeroki wybór pozwoli dobrać aksamit idealny do projektu. Dla nas ważna jest przede wszystkim jakość, ale także cena. Znajdziesz u nas mnóstwo inspiracji i kolorów, by z szycia i projektowania czerpać jeszcze większą radość. Niech powstają z tego piękne dekoracje, odzież i dodatki!

Zobacz także: tkaniny dekoracyjne, dzianina velvetwelur velvet