Dederon

Dederon to bardzo rozpoznawalna tkanina, którą wykorzystuje się przede wszystkim do szycia fartuchów oraz flag. Jest lekka i przewiewna. Ma charakterystyczny połysk oraz jest nieco śliska w dotyku.

Znaleziono 5 produktów

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Dzianina dederon - najważniejsze informacje

Dederon wytwarzany jest z poliestru. Dzięki temu dzianina jest trwała, nie gniecie się oraz bardzo szybko schnie. Jest materiałem cienkim. Zazwyczaj ma gramaturę wynoszącą od 30 do około 100 g/m2. Do najbardziej charakterystycznych cech dederonu należy połyskliwość. Dederon ceniony jest za swój chłodny chwyt. Sprawdza się w ubraniach przeznaczonych na ciepłe, letnie dni. Jest zazwyczaj znacznie prześwitujący więc bluzki lub topy uszyte z dederonu wymagają zastosowania podszewki. Tkanina jest też chętnie wykorzystywana do szycia dekoracji domowych. Ładnie prezentuje się w charakterze cienkich zasłonek w oknach oraz przy ogrodowych altankach i namiotach. Może być również wykorzystana do szycia ozdobnych poduszek i cienkich narzutek na łóżko w sypialni. Ze względu na swoją lekkość i zwiewność sprawdzi się jako firanka będąca baldachimem przy łóżeczkach dziecięcych oraz w luksusowych sypialniach.

Tkanina dederon na wszelkiego rodzaju fartuchy

Tkanina typu dederon jest popularnym materiałem wykorzystywanym do szycia fartuchów kuchennych, roboczych i tym podobnych. Dederon jest przewiewny i lekki, dzięki temu pod ubraniem skóra może swobodnie oddychać i się nie poci. Występuje w wielu kolorach. Najczęściej są to barwy związane z odzieżą specjalnego przeznaczenia, na przykład granatowe lub białe fartuchy.  Ta poliestrowa dzianina używana jest także do szycia powszechnie znanych kamizelek odblaskowych.  W tym celu produkowany jest dederon w kolorze jaskrawo żółtym lub pomarańczowym.

Najlepszy materiał na flagi

Tkanina dederon znalazła szerokie zastosowanie jako materiał do szycia flag. Tkanina ładnie powiewa na wietrze i nie zwija się. Dużą zasługę mają w tym otworki charakterystyczne dla dederonu, które swobodnie przepuszczają powietrze. Dederon tak jak większość tkanin poliestrowych jest łatwy do farbowania. Bez problemu można go zabarwić na wszystkie kolory konieczne do wykonania flag zgodnych z wymogami danego kraju. Tkanina oferowana jest w dostępnej cenie i każdy bez problemu może własnoręcznie uszyć flagę, którą w święta państwowe zawiesi przed swoim domem.

Jak uszyć polską flagę krok po kroku

Polska flaga składa się z dwóch jednakowych prostokątów w kolorze białym i czerwonym. W pierwszym kroku należy zaznaczyć na materiale dederon potrzebne wymiary. Następnie wycina się dwa równe kształty, pamiętając o pozostawieniu na jednym krótszym boku oraz  na obu dłuższych dodatkowego centymetra na podwinięcie. Z jednej strony podwijamy około dwóch centymetrów dederonu, aby naszykować miejsce na wsunięcie odpowiedniej grubości żerdzi. Prostokąty należy dokładnie zszyć  wzdłuż jednego z dłuższych boków. Trzeba to zrobić starannie, aby flaga wyglądała estetycznie. Gotową flagę można zawiesić przy wejściu do domu lub na balkonie w blokach.