Dzianina Lama

Znaleziono 7 produktów

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Gwiazda wśród materiałów przeznaczonych do kreacji sylwestrowych, karnawałowych oraz na występy taneczne. Lama jest sama w sobie tak niezwykle dekoracyjna, że nie potrzebuje kolejnych dodatków w postaci cekinów lub kamieni. Niezwykle efektownie prezentuje się na scenie w świetle różnokolorowych reflektorów.

Dzianina lama - cechy materiału

Lama wytwarzana jest z włókien poliestrowych pokrytych w całości metalicznymi nićmi. Jest bardzo rozciągliwa, ale równocześnie elastyczna. Dzięki temu, pomimo że ściśle przylega do ciała nie wypycha się i trzyma nadaną jej pierwotnie strukturę. Dzianiny używa się przede wszystkim do kreacji, które mają być widoczne i wzbudzać zainteresowanie innych. Bardzo intensywne mieniące się kolory sprawiają, że lepiej będzie prezentować się w sztucznym blasku na scenie lub parkiecie dyskoteki, niż w przy dziennym świetle.

Dzianina lama na stroje taneczne

Szerokie zastosowanie lama znalazła wśród miłośników tańca dyskotekowego i nowoczesnego. Stało się tak za sprawą połączenia dwóch cech, które są niezwykle ważne dla tancerzy sportowych. Dziania lama błyszczy i jest elastyczna. Dzięki temu w żaden sposób nie krępuje ruchów tancerzy i jednocześnie niezwykle efektownie podkreśla i eksponuje ich występ. Metaliczny blask dodaje uroku tancerzom oraz strojom. Lama jest cienka i łatwo się ją szyje oraz łączy z innymi materiałami. Warto używać igieł i ściegów przeznaczonych dla dzianin elastycznych, aby uniknąć zbytniego naciągnięcia dzianiny przy szwach.

Błyszczące suknie wieczorowe

Scena to nie jedyne miejsce, gdzie można zaprezentować metaliczną kreację. Sukienka uszyta z lamy będzie wyśmienicie wyglądać we fluorescencyjnych światłach dyskoteki. Dodatkowo dzianina ma lejący charakter, dzięki czemu doskonale podkreśli wszelkie zalety figury. Dzianina może być użyta do szycia długich sukien balowych lub sukienek mini. Dobrze będzie wyglądać w fasonach obcisłych takich jak tuba i syrena lub w prostej i dopasowanej sukience ołówkowej.

Jak dobierać kolory do kreacji

Ze względu na bardzo intensywny wygląd lama powinna być ostrożnie dobierana do kreacji. Wykonanie całego stroju z metalicznej dzianiny może spowodować przyćmienie tancerza lub artysty. Dlatego warto zastanowić się nad zestawieniem dzianiny lama z innymi materiałami. O tej zasadzie trzeba również pamiętać, gdy z lamy ma być uszyta kreacja mniej krzykliwa i stonowana. Dziania bardzo dobrze skomponuje się z koronką oraz satyną.

Zastosowanie dzianiny lama w dekoracji sal i scen

Jako typowy przedstawiciel materiałów dyskotekowych i karnawałowych lama wspaniale może posłużyć do dekoracji sal tanecznych. Wykonane z niej kotary oraz zasłony podświetlone akcesoriami dyskotekowymi wprowadzą atmosferę zabawy, szaleństwa i tańca. Po dzianinę warto sięgnąć także podczas organizowania nocy sylwestrowej w domu dla rodziny i znajomych. Taki element dekoracyjny w połączeniu z tradycyjnymi balonami i serpentynami pomoże w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu największych sal dyskotekowych.