Filtry

Dostępność

Dostępność

Tkaniny wojskowe

Znaleziono 1 produkt

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Tkaniny wojskowe już dawno przestały być używane jedynie przez specjalistyczne służby. Obecnie materiały typu moro dostępne są w wielu rodzajach i kolorach. Używa się ich do szycia akcesoriów dla wędkarzy i leśników oraz do tworzenia kobiecych, casualowych stylizacji. Tkaniny moro na dobre zagościły na wybiegach największych kreatorów mody.

Cechy tkanin wojskowych

Główną i charakterystyczną cechą wszystkich tkanin wojskowych jest ich wzór. Najczęściej nawiązuje do leśnej przyrody. Kiedyś zadaniem tkanin moro było przede wszystkim kamuflowanie w terenie. Dlatego bawełniane lub poliestrowe tkaniny zdobione są różnymi cętkami, plamami i motywami bardzo przypominającymi ubarwienie zwierząt lub drzew i krzewów. Nieco inne kolory będą królować wśród tkanin militarnych nawiązujących do terenów sawanny lub pustyni. W tym wypadku będą to odcienie beżu oraz brązu.

Zastosowanie materiałów typu moro

Co jakiś czas można zauważyć zwiększenie zainteresowania konkretnymi wzorami i kolorami. Obecnie dotyczy to tkanin moro. Wytwarzane są z nich ubrania dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Odzież wojskową można zaobserwować w miejskich, a nawet biznesowych stylizacjach. Wzory w typie moro stały się również popularnym motywem wykorzystywanym na bieliźnie pościelowej, kocach i poszewkach na poduchy. Oczywiście nadal tkanina moro używana jest do szycia namiotów oraz mundurów.

Tkaniny wojskowe używane w codziennych stylizacjach

Wzory militarne chociaż kojarzą się przede wszystkim z męskim światem niezwykle efektownie prezentują się w ubraniach przeznaczonych dla kobiet. Bawełnianych lub poliestrowych tkanin wojskowych używa się do szycia damskich bluzek charakteryzowanych na militarne koszule. Bardzo popularne są szmizjerki z doszywanymi charakterystycznymi kieszeniami i emblematami przypominającymi wojskowe odznaki. W kolekcjach zimowych projektanci wprowadzają puchowe kurtki w maskujących kolorach oraz płaszcze o militarnych krojach.

Wodoodporny materiał moro

Tkaniny wodoodporne takie jak Oxford, Kodura lub ortalion wykorzystywane są do aktywności outdoorowych. Szyje się z nich namioty, pałatki oraz kurtki. Nadal największym odbiorcą tradycyjnych tkanin militarnych są służby wojskowe i policyjne. Odzież wojskowa musi być na bieżąco uzupełniana w magazynach dla kolejnych kandydatów do pracy w branżach związanych z obronnością.

Akcesoria z tkanin militarnych

Tkaniny wojskowe dzięki maskującym barwą są najchętniej wybierane przez osoby związane hobbystycznie lub zawodowo z przyrodą. To właśnie oni używają toreb, futerałów na sprzęt i worków uszytych z wodoodpornych tkanin wojskowych. Miłośnicy wędkarstwa lub myślistwa zaopatrują się głównie w odzież outdoorową wykonaną z tkanin kamuflujących, pozwalających na sprytne ukrycie się wśród leśnej roślinności. Dlatego często można spotkać tkaniny z printami imitującymi popularne gatunki drzew. Materiały wytwarzane są z poliestru lub innych bardzo wytrzymałych włókien sztucznych. Tekstylia są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.