Ecoskóra

W przemyśle krawieckim coraz częściej znajduje zastosowanie skóra ekologiczna. Dzieje się tak, ponieważ jest to materiał, z którego mogą powstawać piękne produkty, przy jednoczesnym szacunku do ekologii i dobra zwierząt. Produkty z ekoskóry bardzo dobrze zastępują te tworzone ze skóry naturalnej, dlatego też jest ona bardzo dobrą alternatywą. Jeśli zatem cenisz sobie wysokiej jakości materiały imitujące skórę naturalną, koniecznie sprawdź, co Ci proponujemy.

Znaleziono 8 produktów

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Do czego przyda się ekoskóra?

Możesz wykorzystywać ekoskórę do szycia pięknych produktów na chłodniejsze miesiące. Wciąż w modzie są skórzane kurtki ramoneski, które chętnie wybierane są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Skóra eko nadaje się do ich szycia wprost idealnie, zapewnia wspaniały efekt wizualny, jest przy tym łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji, a także o wiele tańsza. Ekoskóra w produkcji ubrań typu marynarki, spódnice i spodenki sprawdzi się równie dobrze, jak skóra naturalna. Warto jednak zwrócić uwagę na ekologiczność obu materiałów. W tym przypadku zdecydowanie wygrywa ekoskóra.

Meble tapicerowane ekoskórą

Ekoskóra skaj to ekologiczny materiał, który stosowany jest przy obiciach tapicerskich. Jeśli zatem chcesz uzyskać piękny efekt eleganckich mebli, ekoskóra będzie doskonałym materiałem. Ten rodzaj obicia jest niezwykle łatwy w utrzymaniu. Jest to tkanina odporna na zabrudzenia. Jej pielęgnacja polega na czyszczeniu zwykłą wodą lub specjalnym środkiem do ekoskóry. Możliwe jest również mycie takich mebli na mokro, dzięki czemu wszelkie plamy możesz usuwać od razu po tym jak się pojawią. Jeśli jednak na materiale znajdzie się również zaschnięte zabrudzenie, jego usunięcie jest dużo łatwiejsze niż w przypadku mebli materiałowych. Między innymi dlatego ekoskóra to tak ceniona tkanina tapicerska. Skaj może sprawdzić się w użytkowaniu lepiej od zwykłego materiału, ponieważ jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a przy tym niezwykle elegancki.

Jak powstaje ekoskóra?

Ekologiczna skóra tworzona jest z materiałów syntetycznych. Jej finalny kształt i strukturę zawdzięczamy dość trudnemu procesowi produkcji, który możliwy jest dzięki technologicznym unowocześnieniom. Czego potrzeba do jej stworzenia? Konieczny będzie z pewnością polichlorek winylu lub poliuretan. Miesza się go z odpowiednimi stabilizatorami oraz barwnikami. Na specjalnych kartonowych podstawach tak przygotowaną masę umieszcza się w piecach, w których finalnie materiał powstaje. Poza jej strukturą i pięknym wyglądem tkaniny warto jednocześnie zwrócić uwagę na jej wytrzymałość. Proces produkcji sprawia, że jest ona trwała, odpowiednio twarda i doskonale imituje skórę naturalną. Dzięki temu możliwe jest tworzenie szeregu produktów, od mebli, przez odzież, po dodatki, bez przyczyniania się do cierpienia zwierząt.

Opinie klientów na temat tkaniny

Ekoskóra cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród osób korzystających z jej zalet. Dzięki niej istnieje możliwość noszenia modnych ubrań czy posiadania w domu eleganckich mebli, bez konieczności korzystania z prawdziwej skóry. To proekologiczne podejście, które w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. Warto korzystać z dobrych zamienników, dbając tym samym o środowisko, w którym żyjemy.

Ekoskóra w sklepie internetowym

W naszym sklepie znajdziesz wybór ekologicznej skóry, dzięki której uszyjesz modną i wygodną odzież. Ekoskóra na metry może również posłużyć jako tkanina tapicerska do mebli, by nadać wnętrzu pięknego i eleganckiego charakteru. Złóż zamówienie na stronie internetowej wybierając również inne materiały, które ze skórą eko będą doskonale współgrały. Pięknie wyglądają przy niej miękkie, zamszowe poduszki, które są uzupełnieniem eleganckich kanap i foteli. Do skórzanych ubrań warto natomiast wybrać przyjemne dzianiny - stworzą z ekoskórą wspaniały duet!