Szyfon kreszowany

Znaleziono 12 produktów

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Tkanina szyfon kreszowany

Szyfon kreszowany to tkanina o bardzo niskiej gramaturze i zazwyczaj bardzo prześwitująca. Nazwa materiału pochodzi od procesu maszynowego gniecenia, któremu podlega tkanina na etapie produkcji. Powstałe kreszowanie jest niesymetryczne i przypadkowe. Dzięki kreszowaniu ten rodzaj szyfonu nie potrzebuje prasowania. 

Szyfon kreszowany - charakterystyka

Szyfon kreszowany to jeden z najbardziej delikatnych materiałów. Szyfonowe bluzki lub sukienki są lekkie i eteryczne. Jest uwielbiany przez małe dziewczynki, które mają z niego uszyte stroje księżniczek lub wróżek. Używany jest również do szycia warstwowych sukienek komunijnych. Kreszowanie nadaje tkaninie oryginalny wygląd i charakterystyczną fakturę. 

Co uszyć z szyfonu kreszowanego?

Szyfon używany jest do szycia odzieży wiosennej i letniej. Jest materiałem przewiewnym, dlatego sprawdzi się nawet podczas największych upałów. Najczęściej wykorzystuje się go do szycia cienkich bluzek i sukienek. Wymaga użycia podszewki, ponieważ samodzielnie byłby zbyt przeźroczysty. Ubrania z szyfonu kreszowanego nie wymagają prasowania, dzięki czemu są bardzo użyteczne. Przewiewny charakter tkaniny sprawia, że ciało nie poci się w ubraniu i stylizacja pozostaje świeża oraz elegancka nawet podczas bardzo ciepłych dni i kilku godzin spędzonych w biurze. 

Suknie ślubne i wieczorowe z dodatkiem szyfonu

Z szyfonu kreszowanego szyje się wieczorowe suknie przeznaczone na imprezy w letnie miesiące oraz wielowarstwowe bardzo wyjściowe suknie na bale sylwestrowe i karnawałowe. Szyfon jest tkaniną często wykorzystywaną przy tworzeniu sukien ślubnych. Może być z niego uszyta cała kreacja lub tylko jedna z jej części. Romantyczny charakter szyfonu kreszowanego będzie wyśmienicie pasował do delikatnego charakteru sukienki Panny Młodej. 

Dekoracje z szyfonu kreszowanego

Szyfon obok organzy i tiulu jest jednym z bardziej popularnych materiałów wykorzystywanych przy dekoracji sal weselnych, sypialni lub pokojów dla dzieci. Szyfon kreszowany jest miękki i łatwo można go uformować w lejące zasłony lub zwiewne kotary. Jest tkaniną niezwykle subtelną i zmysłową, dlatego nada wnętrzu lekkości i łagodności. W dekoracjach domowych można go uwzględnić przy wystroju w stylu kolonialnym i romantycznym. Efektownie zaprezentuje się w postaci baldachimu w sypialni i firanek.

O czym warto pamiętać podczas szycia odzieży z szyfonu?

Szyfon kreszowany jest dość wymagającym materiałem do szycia. Przede wszystkim bardzo trzeba uważać z używaniem gorącego żelazka. Najlepiej jest naszykować próbkę materiału i na niej sprawdzić, jak szyfon zachowuje się przy prasowaniu. Szyfon kreszowany jest tkaniną, której się nie prasuje, ale może tego wymagać podczas szycia, gdy trzeba wyrównać linię szwu. Przy sporządzaniu wykroju należy używać ostrych nożyczek, które nie będą ciągnąć materiału. Szyfon jest delikatny, dlatego łatwo go zaciągnąć i uszkodzić. Podczas szycia trzeba postarać się o ostrą igłę oraz zadbać o usunięcie z blatu wszelkich przedmiotów, o które materiał mógłby się zahaczyć.