Filtry

KOLOR

KOLOR

MOTYW / WZÓR

MOTYW / WZÓR

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

SZEROKOŚĆ

SZEROKOŚĆ

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Dostępność

Dostępność

Tkaniny kostiumowe

Znaleziono 571 produktów

Pokazano 1-24 z 571 pozycji

Aktywne filtry

Bale przebierańców są jednym z ulubionych przez wszystkie dzieci. Wykonanie odpowiedniego stroju na tę okazję jest zwykle dużym wyzwaniem dla rodziców. Tkaniny kostiumowe mogą się przydać również przy tworzeniu przebrania na halloween i przedstawienie w przedszkolu lub szkole. Z materiałów kostiumowych szyje się stroje do filmów i sztuk historycznych.

Tkaniny na bal przebierańców

Bal przebierańców charakteryzuje się różnorodnością strojów i przebrań. Dlatego materiały używane do szycia kostiumów będą posiadały rozmaite wzory, kolory i faktury. Dla dziewczynek przebranych za królewny i wróżki niezbędne będą tkaniny satynowetiule oraz materiały haftowane i koronkowe. Z kolei dla wielbicieli przebrań zwierzęcych przydadzą się materiały imitujące prawdziwe futro misia lub liska. Do własnoręcznego uszycia przebrania policjanta lub strażaka sprawdzą się tkaniny poliestrowe. Poliester występuje w wielu kolorach, nie gniecie się oraz jest wytrzymały. Dlatego bez problemu można stworzyć z niego strój dla każdej postaci bajkowej lub innego bohatera. Materiały z dodatkiem włókien sztucznych na przykład elastanu, łatwo się szyje i można je dopasowywać do sylwetki. Przy tworzeniu strojów na bale kostiumowe niezbędne mogą okazać się dodatki pasmanteryjne. Zastosowanie znajdą z pewnością pióra, cekiny czy szale boa.

Różnorodność tkanin kostiumowych

Do uszycia kostiumów wykorzystywane są najróżniejsze rodzaje materiałów. Na eleganckie sukienki odpowiednie będą tkaniny bawełniane i jedwabne. Wszystkie materiały, które charakteryzują się połyskiem, czyli atłasy, satyny lub lycra będą idealnie pasować na przebrania księżniczek i wróżek. Materiały ozdobione cekinami, koralikami oraz kamykami przydadzą się przy okazji tworzenia kreacji na bale sylwestrowe oraz karnawałowe.

Cosplay - tkaniny na kostiumy dla dorosłych

Cosplay jest rodzajem hobby polegającym na przebieraniu się osób dorosłych za ulubionych bohaterów kreskówek lub filmów. Oczywiście zakres kostiumów jest ogromny. Dlatego kostiumy szyte przez cosplayerów będą wykorzystywały najróżniejsze rodzaje tkanin. Najszersze zastosowanie znajdą materiały poliestrowe, które są w każdym kolorze i można łatwo dobrać je do danej postaci. Również tkaniny z lycry lub nylony mogą posłużyć do szycia strojów na przykład Spider-Mana, Batmana lub Supermana.

Tkaniny kostiumowe dla teatrów

Sztuki teatralne często wymagają przebrania aktorów odpowiednio do epoki, w której rozgrywana jest akcja przedstawienia. Aktor musi w kostiumie czuć się swobodnie i jednocześnie poprzez strój akcentować charakter granej postaci. Do szycia kostiumów scenicznych używane są tkaniny każdego rodzaju. Znajdą tutaj zastosowanie gipiury, koronki oraz wszelkie odmiany materiału typu jersey, który jest elastyczny i łatwo poddaje się szyciu. W balecie zastosowanie znajdzie trykot oraz sztywny tiul. Również wszelkie materiały satynowe i atłasowe, które można dowolnie spinać i układać na sylwetce znajdą szerokie zastosowanie w dramatach kostiumowych.