Tkaniny na odzież roboczą

Znaleziono 140 produktów

Pokazano 1-24 z 140 pozycji

Aktywne filtry

W wielu zawodach odzież roboczą i zawodową traktuje się jako niezbędne wyposażenie pracowników. Drogowcy lub budowlańcy używają specjalnych ubrań, które ochraniają ich przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniem ciała. Policjanci lub strażacy noszą mundury dzięki, którym odróżniają się wyglądem od pozostałych grup zawodowych. Lekarze i personel medyczny muszą mieć specjalne stroje, które zabezpieczą ich oraz pacjentów przed zarazkami. Jest również wiele grup zawodowych, które używają odzieży służbowej dla identyfikacji z daną firmą.

Tkaniny na odzież dla personelu handlowego

W sklepach, butikach i marketach bardzo często personel ma jednakową w wyglądzie odzież służbową. Dzięki temu pracownicy odróżniają się od klientów i można ich w łatwy sposób rozpoznać i na przykład zapytać o radę. Dzięki odzieży służbowej pracownicy nie muszą martwić się o uszkodzenie lub zabrudzenie swoich prywatnych ubrań.  Wyśmienitym materiałem odpowiednim dla pracowników handlu lub magazynów jest polar lub Minky polar. Te poliestrowe materiały są wytrzymałe, wygodne i ciepłe. Sprawdzą się podczas pracy przy chłodniach oraz na wielkopowierzchniowych magazynach, zwłaszcza w okresie zimowym i jesiennym. Na stroje letnie najlepiej nadają się materiały bawełniane lub bawełniano-poliestrowePoliester nie gniecie się, długo zachowuje swój pierwotny kolor i może być często prany.

Lekka odzież służbowa

Odzież roboczą i zawodową używają pracownicy z ekip sprzątających. W tym przypadku sprawdzą się tkaniny typu dederon. Są to tkaniny cienkie i przewiewne o strukturze siateczkowej. Często dederon używany jest do szycia fartuchów na przykład dla personelu sprzątającego lub dla obsługi kuchni w restauracjach, hotelach albo szkołach.

Tkanina stretch panama to idealne materiały na odzież liturgiczną oraz stroje dla bankowców lub urzędników. Tkanina stretch panama wykonana jest wysokiej jakości poliestru lub z mieszanki poliestru z bawełną. Dzięki temu materiały nie gniotą się, dobrze przepuszczają powietrze i na długo zachowują kolory. Tkanina stretch panama może być zabarwiona na szeroką barwę kolorów oraz ozdobiona różnorodnym printem.

Z czego uszyć wytrzymałą odzież roboczą i zawodową?

Odzież roboczą i zawodową najlepiej szyć z tkanin o wysokiej jakości. Materiały takie jak bawełna oraz wysokogatunkowy poliester zapewniają odpowiednią ochronę i są bezpieczne dla skóry. Popularny drelich, czyli stuprocentowa bawełna wykorzystywana jest na odzież roboczą i zawodową w przypadku szycia mundurów oraz odzieży dla służb pracujących na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych. Odzież robocza z grubego drelichu jest najlepszym rozwiązaniem dla ekip robotników wszelkich służb zajmujących się awariami dróg, torowisk lub wodnokanalizacyjnych.

Tkanina stretch panama znajduje zastosowanie w odzieży służbowej, która ma wyglądać elegancko nawet po kilku godzinach pracy. Zazwyczaj jest używana w zawodach prestiżowych, wymagających kontaktów z klientem. Wykorzystywana jest również przez personel lekarski.