Dzianina żakard

Dzianiny żakardowe zazwyczaj posiadają niepowtarzalny wzór i nie sposób nie zwrócić uwagi na ich oryginalność. To produkty sporej grubości, z których można uszyć różne rodzaje odzieży. Dzianinę od tkaniny żakardowej różni przede wszystkim jej elastyczność. Dzianina jest nieco bardziej podatna na rozciąganie.

Znaleziono 24 produktów

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Dzianiny żakardowe - zastosowanie

Dzianina żakardowa niczym bawełna, ma szerokie zastosowanie. Uszyjesz z niej okrycie wierzchnie, takie jak płaszcze i krótkie kurteczki. Na wybiegach największych projektantów mody w każdym sezonie pojawia się wykwintna, wieczorowa sukienka dzianinowa uszyta z gustownego żakardu. Produkt tego typu nadaje się również do szycia klasycznych spodni. Niezwykle klasycznie będzie prezentować się żakardowa spódnica dopasowana do sylwetki. Cechą charakterystyczną żakardów jest duży wybór kolorów oraz wzorów. Bardzo popularny jest wzór warkocz lub roślin, zwłaszcza kwiatów. Okres pandemii spowodował, że żakardy zostały wykorzystane na eleganckie ubranie sportowe w tym dres przeznaczony do zdalnej pracy w domowym zaciszu. Materiał żakardowy nadaje się wyśmienicie do tekstyliów domowych, można z niego tworzyć niezwykłej urody narzuty i zasłony.

Dzianiny żakardowe - sortowanie - produkty najwyższej jakości

Żakard musi być wykonany z surowców najwyższej jakości, tylko wtedy spełni oczekiwania kupujących. Jeśli żakard wykonano z bawełny, to wskazane jest, aby posiadał certyfikat oeko tex. Zazwyczaj materiał występuje w dużej gramaturze, dzięki czemu materiał tak dobrze sprawdza się w dekoracji wnętrz. Wielkość wzoru, duży kwiat lub kształt geometryczny sprawia, że materiał sprzedawany jest na odpowiednią szerokość belki ok jednego metra i więcej, tak aby uwydatnić ładny i niepowtarzalny haft.