Filtry

KOLOR

KOLOR

MOTYW / WZÓR

MOTYW / WZÓR

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

SZEROKOŚĆ

SZEROKOŚĆ

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Dostępność

Dostępność

Tkaniny Odzieżowe

Znaleziono 2349 produktów

Pokazano 1-24 z 2349 pozycji

Aktywne filtry

Dostępnych jest wiele materiałów, z których szyje się ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Tkaniny różnią się od siebie pod względem składu, koloru, grubości oraz przeznaczenia. Decyzje o kupnie materiału dobrze jest zacząć od zastanowienia się, do czego go użyjemy. Dzięki temu będzie można mniej więcej określić jakie cechy powinna posiadać tkanina. Pytania, które warto sobie zadać to na przykład czy tkanina ma być elastyczna? Czy będzie używana podczas ciepłych, czy chłodnych dni? Jeśli będzie z niej szyte ubranko dla dzieci, to z jakiego surowca powinien być wykonany materia?

Materiały z włókien naturalnych

Tkaniny naturalne posiadają wiele cech, które sprawiają, że są bardzo cenione i często wybierane do szycia konfekcji. Bawełna jest delikatna i nie podrażnia skóry.  Ma bardzo szerokie zastosowanie. Szyje się z niej koszulki, wizytowe koszule dla kobiet i mężczyzn oraz letnie lub eleganckie sukienki. 

Kolejną cenioną tkaniną naturalną jest len. Materiały z lnu nadają się na odzież letnią, ponieważ jest lekki i przewiewny. Nie dopuszcza do przegrzania organizmu oraz do wystąpienia podrażnień, nawet gdy skóra mocno się spoci.

Tkaniny jedwabne są jednymi z najdroższych materiałów. Ubrania uszyte z tkanin jedwabnych są delikatne, przewiewne i posiadają piękny, charakterystyczny połysk. Najczęściej wykorzystywane są do szycia wysokiej jakości koszul oraz bluzek i sukienek.

Tkaniny z wysokiej jakości poliestru

Materiały wykonane z wysokiej jakości poliestru wykorzystywane są do szycia ubrań dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Poliester posiada wiele właściwości, które są powodem jego niesłabnącej popularności. Przede wszystkim nie gniecie się i szybko schnie. W dzisiejszym zagonionym świecie, każde rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie czasu jest na wagę złota. Ubrania wykonane z poliestru oraz z mieszanek poliestru z tkaninami naturalnymi mogą być wielokrotnie prane i nie tracą swojej pierwotnej barwy.

Zalety tkanin poliestrowych wykorzystywane są do szycia odzieży specjalistycznej na przykład sportowe lub roboczej. To również popularny materiał na odzież outdoorową, która skutecznie chroni przed opadami atmosferycznymi oraz wiatrem. 

Dzianiny - praktyczny materiał do wielu zastosowań

Jedną z najczęściej stosowanych form wykorzystania materiałów dzianinowych jest szycie z niej swetrów, kamizelek oraz kardiganów. Gruba dzianinowa odzież bardzo dobrze chroni przed zimnem i wychłodzeniem organizmu. Cenione są zwłaszcza dzianiny wykonane z naturalnej wełny owiec, kóz oraz coraz bardziej popularnych alpak. Z naturalnych dzianin szyte są oprócz swetrów także sukienki oraz spódnice. Delikatne dzianiny z miękkich włókien służą do szycia ubranek dla dzieci. Naturalne materiały nie uczulają i mogą być noszone także przez alergików i osoby o bardzo wrażliwej skórze.

Dzianin produkowanych ze sztucznych włókien używa się do wyrobu czapek, przepasek na głowę oraz szalików. Ich dużą zaletą jest rozciągliwość i elastyczność, dzięki czemu bez problemu przystosowują się do pożądanych kształtów.