Filtry

Dostępność

Dostępność

Akcesoria do robótek ręcznych

Znaleziono 14 produktów

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Akcesoria do robótek ręcznych

Robótki ręczne są pasją i relaksem dla wielu osób. Dostępne są akcesoria, dzięki którym to hobby staje się jeszcze bardziej przyjemne. Ładnie wykonane szydełka, różnego rodzaju druty lub przyrządy do haftowania ułatwiają własnoręczne zrobienie szalika na zimę lub ozdobnej świątecznej serwetki. 

Akcesoria do wyszywania

Haftowanie jest przyjemnym i dającym wiele satysfakcji zajęciem. Nauka wyszywania nie jest trudna. Wystarczy odrobina cierpliwości i samozaparcia, aby w krótkim czasie nauczyć się podstaw haftowania. Dostępne są zestawy zawierające tamborek oraz podstawowe kolory kordonków i igieł. Tamborek można też nabyć osobno. Warto zastanowić się jaki kształt będzie nam bardziej odpowiadał. Tradycyjnie tamborek jest okrągły i składa się z dwóch obręczy, jedna z nich jest nieco mniejsza, aby zmieściła się w środek obręczy większej. Pomiędzy obręczami należy rozciągnąć materiał i tamborek jest gotowy do użycia. 

Druty i szydełka

Dziergania na drutach lub szydełku to najpopularniejsza forma robótek ręcznych. W ostatnich latach zyskuje sobie coraz liczniejsze grono miłośników. Hobbystyczne dzierganie daje dużo satysfakcji. Własnoręcznie wykonany sweterek może być prawdziwym powodem do dumy. W internetowej pasmanterii jest niezwykle duży wybór drutów o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Można zaopatrzyć się w specjalne druty do robienia skarpet lub druty na żyłce, które pozwalają na wykonywanie spódnic lub rękawów. 

Duży wybór mają także pasjonaci szydełkowania. W ostatnich latach niezwykle popularne stało się tworzenie za pomocą szydełka zestawów akcesoriów dla noworodków. Powstają przepiękne, kolorowe Kosze Mojżesza, pledy oraz pudełeczka na niezbędne przy opiece nad niemowlakiem przedmioty. Bez problemu można kupić szydełka w rozmiarze  odpowiednim dla danej włóczki, muliny lub kordonka. Dostępny jest też zestaw szydełek, który z całą pewnością przyda się przy dzierganiu kolejnych rzeczy.

Co jest potrzebne do makramy?

Makrama jest sztuką zaplatania i wiązania sznurków. Najczęściej wykonywane są w ten sposób indiańskie łapacze snów. Jednak makrama zyskuje coraz większe powodzenie. W błyskawicznym tempie rozwinęła się technika tworzenia w ten sposób toreb, dekoracyjnych osłonek na doniczki oraz koców i poszewek na poduszki. Dostępne są specjalne kółka do zaplatania sznurków, które stają się bazą nowo powstałego rękodzieła. W zestawach startowych zazwyczaj umieszczane są obręcze, sznurki, koraliki i patyczki umożliwiające wykonanie pierwszego łapacza snów. 

Koraliki, błyszczące kamienie, cekiny...

Ważnym elementem robótek ręcznych jest odpowiednia dekoracja. Do ozdoby używa się różnych rozmiarów koralików wykonywanych z drewna lub tworzywa sztucznego. Rękodzielnicy chętnie sięgają po wszystkie świecidełka takie jak  kolorowe kamyki, cekiny i malutkie naszywane lustereczka. W obszarze akcesoriów do robótek ręcznych znajdują się także ozdobne guziki, napy i zapięcia w kształcie kołeczków. Wybór akcesoriów przeznaczonych do ozdoby lub dekoracyjnego wykończenia robótek ręcznych jest niezwykle szeroki. Dzięki temu każdy twórca ma szansę wykonać dzieło kreatywne i niepowtarzalne.