Obcinaczki

Znaleziono 2 produktów

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Krawiectwo zawodowe i hobbistyczne wymaga używania odpowiedniego sprzętu. Tępe nożyczki lub złej jakości nici doprowadzą do frustracji i zniechęcenia. Każda działalność związana z wykonywaniem robótek ręcznych: szydełkowanie, haftowanie lub dzierganie na drutach wymaga zaopatrzenia się w porządnie wykonane narzędzia. Kupując sprzęt, trzeba sprawdzić, z czego jest on wykonany i czy posiada odpowiednie dla naszego projektu parametry. 

Dlaczego obcinaczka jest lepsza od nożyczek

Obcinaczka krawiecka służy do obcinania nici. Wykonana jest tak, żeby robiła to, jak najsprawniej i dokładnie. Ważna jest jej budowa, aby częste używanie obcinaczki nie powodowało bólów palców lub dłoni. Nożyczki krawieckie są zazwyczaj dość długie i ciężkie. Nożyczki przeznaczone są do cięcia różnych materiałów i muszą być odpowiednio dostosowane właśnie do tego działania. Nici ucina się bardzo szybko i często. Robienie tego nożycami krawieckimi jest bardzo niewygodne. Natomiast zwykłe szkolne nożyczki są mało naostrzone, aby mogły porządnie i równo uciąć nić. Najczęściej operowanie takimi nożyczkami doprowadza do urwania nici niż do jej przecięcia.

Cechy dobrych obcinaczek

Dostępnych jest wiele rodzajów obcinarek do nici. Różnią się od siebie kształtem, materiałem, z którego są wykonane oraz oczywiście kolorem i ceną. Najczęściej obcinaczki mają owalny kształt zamknięty z jednej strony a z drugiej zakończony dwoma ostrzami. Obcinaczki do nici w zdecydowanej większości uchwyt mają wykonany z tworzywa sztucznego a ostrza ze stali. Cena obcinaczki zależy przede wszystkim od jakości użytych do jej wytworzenia materiałów. Przy zakupie obcinaczki trzeba zwrócić uwagę, do jakich nici jest przeznaczona. Jeśli krawiectwo lub inny rodzaj robótek ręcznych jest traktowane hobbystycznie, najlepiej zaopatrzyć się w takie obcinaczki, które będą jak najbardziej uniwersalne.

Sposoby na obcięcie nici

Nici najłatwiej i najrówniej obcina się za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych obcinaczek. Jednak często zwłaszcza podczas dużego pośpiechu nitkę przerywa się ręcznie. Nie powinno się tak robić, ponieważ przerwana nić jest postrzępiona i może się rozwarstwiać a w konsekwencji nawet zablokować pracę maszyny do szycia. Dodatkowo taka nierówna końcówka nici będzie bardzo trudna do nawleczenia na igłę. Popularnym sposobem na przecięcie nici lub włóczki było kiedyś używanie w tym celu żyletek. Jednak niosło to ze sobą ryzyko zranienia. Na szczęście obecnie można posługiwać się praktycznymi obcinaczkami krawieckimi

Przy nowoczesnych maszynach obcinaczki do nici wmontowane są w obudowę urządzenia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie obcięcie nitek. 

Jeśli szycie odbywa się ręcznie lub wykonywane jest szydełkowanie albo wyszywanie, najlepszym sposobem na przecięcie nici jest używanie obcinaczki krawieckiej do nitek.

Przydatne akcesoria krawieckie

Zajmując się robótkami ręcznymi, warto zadbać o odpowiedni pojemnik do trzymania wszystkich akcesoriów krawieckich i służących do robienia na drutach oraz na szydełku lub do haftowania.

Dobrej jakości obcinaczki krawieckie

Posiadanie obcinaczek jest obowiązkowe w zakładzie krawieckim. Służą do ucinania nitek zarówno podczas szycia na maszynie, jak i przy szyciu ręcznym. Wyśmienicie sprawdzają się również do rozpruwania szwów. Mogą być przeznaczone do cięcia kordonków, żyłek, muliny lub włóczki. Specjalne nożyczki krawieckie są wygodne w użyciu i poręczne podczas szycia. Nożyce nie potrzebują specjalnych reklam, ponieważ każda krawcowa wie, że są niezbędne w codziennej pracy i z tej przyczyny bardzo chętnie są kupowane.

Zalety obcinaczek ze stali nierdzewnej

Wykonane z wysokiej jakości obcinaczki do nitek chętnie używane są również w biurach oraz przez wędkarzy lub domowych majsterkowiczów. Ostre nożyce świetnie pomagają w ramach wykonywanych hobbystycznie różnych rodzajów rękodzieła. Obcinaczka często znajduje się w zestawach startowych dla początkujących krawców, dzięki te temu można wygodnie realizować swoje postanowienia odnośnie do rozpoczęcia ciekawego zajęcia. Dobrze jest zaopatrzyć się w organizer na nici, który służy do wygodnego przechowywania i podania niezbędnych przedmiotów.

W naszym sklepie internetowym dostępne są nożyczki dla profesjonalistów i pasjonatów krawiectwa. Wysyłki zamówień organizowane są sprawnie i zawsze wywiązujemy się z umowy zawartej z naszymi klientami. Zapewniamy Państwa, że zamówienia są przetwarzane zgodnie z zasadami najwyższej staranności.