Dzianina dresowa

Dzianiny dresowe używane są przede wszystkim do szycia ubrań wygodnych, luźnych o sportowym charakterze. Materiał z zewnętrznej strony pokryty jest miłym w dotyku meszkiem. 

Znaleziono 16 produktów

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Dzianiny dresowe używane są przede wszystkim do szycia ubrań wygodnych, luźnych o sportowym charakterze. Materiał z zewnętrznej strony pokryty jest miłym w dotyku meszkiem. Dresówki są bardzo lubiane ze względu na swoją miękkość i przyjemny chwyt. Szyje się z nich tradycyjne zestawy dresowe, ale zyskuje coraz większą popularność niemal w każdym elemencie konfekcji damskiej, męskiej i dziecięcej. Z dzianin dresowych wytwarzane są również tekstylne akcesoria do domów na przykład koce i poszewki na poduszki.

Cechy charakterystyczne dzianin dresowych

Dzianiny dresowe mogą mieć różną grubość oraz skład. W zależności od gramatury dzianiny zmienia się nieco jej wykorzystanie. Grubsze materiały używane są do szycia ciepłych dresów, kurtek oraz czapek i szalików. Dzianiny bardzo cienkie można wykorzystać do szycia sukienek, letnich bluz oraz ręczników. Dzianiny dresowe mogą mieć różne składy. Najczęściej dresówki zrobione są z samej bawełny, mieszaniny bawełny z poliestrem lub z samego poliestru. Każdy z tych włókien ma swoje charakterystyczne zalety. Bawełna jest zdrowa dla skóry, nie powoduje uczuleń i przepuszcza powietrze. Dzianiny dresowe wykonane z poliestru nie gniotą się, szybko schną i mogą być specjalnie przetworzone, aby zwiększyć komfort podczas intensywnego wysiłku. Jeśli do składu materiału zostanie dodany elastan dzianina dodatkowo zyska na sprężystości. 

Różnice między poszczególnymi rodzajami dzianin dresowych

Dzianiny dresowe można podzielić na drapane i pętelkowe. Dzianina dresowa drapana jest od wewnętrznej strony pokryta milutkim w dotyku meszkiem. Ze względu na swoją miękkość, elastyczność i łagodność dla skóry ma bardzo szerokie zastosowanie. Z dresówki drapanej szyte są lekkie marynarki, sukienki o sportowym charakterze oraz jesienne płaszcze i kurtki. Ten rodzaj dresówki sprawdzi się tam, gdzie ciało ma bezpośredni kontakt z materiałem.

Dzianina pętelkowa od wewnętrznej strony pokryta jest charakterystycznymi nitkami układającymi się w pętelki. Dzianina jest bardzo miękka i elastyczna. Cechą materiału pętelkowego jest wywijanie się końcówek tkaniny. Można takie wywinięcie obrębić lub zostawić tworząc z niego element ozdobny bluzy lub sukienki. Dzianina pętelkowa mająca w składzie duży procent bawełny będzie przewiewna i bezpieczna dla alergików. Z dresówki pętelkowej można szyć akcesoria zimowe, czyli czapki i szaliki.

Dzianiny mogą być farbowane na różne kolory oraz posiadać wzory nawiązujące do bajek lub książeczek dla najmłodszych.

Dresówka najlepsza na koc

Każdy rodzaj dzianiny dresowej sprawdzi się jako materiał do szycia różnych elementów konfekcji domowej. Najchętniej sięga się po dresówkę w celu uszycia koca lub cienkiego pledu. Koc z takiej dzianiny będzie niezwykle przyjemny w dotyku i ciepły. Dodatkowo może być ozdobiony różnymi wzorami. Łatwo będzie go dobrać pod konkretne wnętrze. Zdobiony motywami dziecięcymi dresowy kocyk często pojawia się w wózkach lub łóżeczkach dla najmłodszych. Ciepły i przytulny kocyk ozdobiony kwiatkami lub autkami będzie stanowić słodkie dopełnienie wyposażenia wyprawki.