Filtry

Dostępność

Dostępność

Taśmy

Znaleziono 40 produktów

Pokazano 1-24 z 40 pozycji

Aktywne filtry

Taśmy krawieckie są popularne nie tylko jako akcesoria przeznaczone do odzieży. Można je stosować również przy okazji szycia toreb, zabawek oraz jako element do dekoracji wnętrz. Współczesna moda sprawiła, że taśmy stały sposobem na oryginalne zaznaczenie indywidualności odzieży. Dlatego bardzo często wytwarzane są z najróżniejszymi napisami i symbolami.

Różne rodzaje taśm krawieckich i ich zastosowanie

Krawieckie taśmy różnią się od siebie wyglądem oraz przeznaczeniem. Zazwyczaj stanowią dodatek dla odzieży lub rzeczy. Mogą być wszywane w topy sportowe w celu usztywnienia dołu lub służyć za mocne uszy przy torbach. Jednak są też ozdobne taśmy, które używane są w eksponowanych miejscach odzieży. Należą do nich między innym taśmy koronkowe lub orderowe. Zupełnie innym rodzajem jest taśma rzepowa, która pełni funkcję zapięcia spódnicy, kurtki lub butów. Rzep składa się z dwóch pasków przywierających do siebie za pomocą niewielkich haczyków i pętelek.

Mocne taśmy rypsowe

W sklepach popularne są taśmy pasmanteryjne - rypsowe. Pod tym terminem kryje się specjalny płócienny splot, który sprawia, że produkt jest bardzo trwały i mocny. Taśma rypsowa może być używana niemal we wszystkich obszarach krawiectwa. Świetnie sprawdzi się jako lampasy i dekoracyjne obszycia falban lub kieszonek. Jednak można ją także używać w charakterze wstążki oraz tasiemki do zawieszenia kluczy lub medalu. Taśmy rypsowe oferowane są w wielu kolorach oraz mają duży zakres szerokości.

Powracająca moda na lampasy

Lampasy to hit w ozdobie odzieży, który od kilku lat gości na wybiegach największych domów mody. Początkowo kojarzone były ze strojem żołnierskim. Następnie wkroczyły na arenę sportową i stały się znakiem rozpoznawalnym popularnych dresów. Obecnie lampasy naszywane są na spodnie przeznaczone niemal do każdej stylizacji. Coraz większą popularność zyskują również jako ozdoba bluz z długimi rękawami. Taśmy ozdobne służące za lampasy wytwarzane są bardzo często z dwóch różnokolorowych kawałków. Mogą mieć także napisy lub być dodatkowo przyozdobione cekinami albo dżetami. Lampasy doskonale optycznie wydłużają nogi i może to być jedna z przyczyn ich niesłabnącego powodzenia.

Taśmy ozdobne koronkowe

Wiele dostępnych taśm przeznaczona jest do ozdoby sukien i sukienek. Oczywiście w tym obszarze pierwszeństwo będą miały taśmy ozdobne wykonane z gipiury i koronki. Większość sukien ślubnych ma naszyte taśmy koronkowe z motywem kwiatów oraz różnych innych roślin. Taśmy bardzo ładnie podkreślają talię oraz linię rękawków lub dekoltu. Taśmy z gipiurą używane są również do szycia zmysłowej damskiej bielizny.

Taśmy orderowe

Oryginalną formą zastosowania taśmy rypsowej jest taśma orderowa. Jak sama nazwa wskazuje używa się jej jako zawieszki do różnego rodzaju orderów i medali. Taśma orderowa produkowana jest w kolorach odpowiadających barwą flagi danego państwa. W Polsce największym powodzeniem cieszą się oczywiście tasiemki w kolorach biało-czerwonych. Jednak można także zapatrzeć się w taśmy z okolicznościowymi napisami lub upamiętniającymi ważne wydarzenie.