Moro/Wojskowe

Tkaniny moro mają bardzo charakterystyczny wzór, są to różnej wielkości plamy lub cętki w ciemnych kolorach brązu oraz zieleni. Tradycyjnie materiał moro używany był przez wojsko i miał na celu ochronę żołnierzy. Jednak wzór stał się bardzo popularny i obecnie wykorzystywany jest w odzieży i wyrobach codziennego użytku.

Znaleziono 5 produktów

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Tkaniny wojskowe dla profesjonalistów

Styl wojskowy został przejęty przez pasjonatów militariów, wędkarzy, leśników i myśliwych. Niezależnie od tego, czy wielogodzinne przebywanie na zewnątrz, w wilgoci i chłodzie jest spowodowane obowiązkami zawodowymi, czy oryginalnym hobby, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego, specjalistycznego ubrania. Wzór moro w połączeniu z wysokogatunkową tkaniną ochronną i wodoodporną jest idealnym materiałem na odzież outdoorową. Zapewnia ciepło i ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nie słabnącą popularnością cieszą się ortalionowe kurtki i peleryn. Ortalionowa tkanina kamuflażowa pozwala obserwatorom przyrody lub wędkarzom na wtopienie się w tło i cierpliwe wyczekiwanie na wyznaczony cel.  Oprócz odzieży, tkaniny wojskowe wykorzystywane są jako materiał wierzchni do pokrowców, worków, a nawet wędkarskich składanych taboretów.  W tym wypadku doskonale sprawdzą się materiały wodoodporne typu oxford kodura. 

Wzór moro w codziennej stylistyce

Tkaniny zdobione wzorami moro stały się powszechnie używane w przemyśle odzieżowym i w dekoracji wnętrz.  W kolekcjach ubrań zarówno damskich, męskich , jak i przeznaczonych dla dzieci, moro wykorzystywane jest jako główny materiał lub dekoracyjna wstawka.

Kamuflujący wzór kojarzy się z przyrodą i przygodą, dlatego chętnie wykorzystywany jest w ubraniach sportowych i przeznaczonych do turystyki trekkingowej. W tym obszarze tkanina kamuflażowa znalazła zastosowanie, niemal we wszystkich obszarach. Szyte są z niej namioty, śpiwory, plecaki, koce. 

Koszulki, bluzy lub spodnie naśladujące wojskowy styl, sprawdzają się podczas leśnych wycieczek i rodzinnych wyjazdów za miasto.  W stylizacjach casualowych tkanina moro wygląda modnie i oryginalnie.  Sukienki i bluzki ozdobione tradycyjnym wojskowym wzorem, przyciągają wzrok  i zapewniają ponadczasową stylizację. Kostiumy kąpielowe i topy wykonane z tkanin moro o tradycyjnych oliwkowych kolorach, podkreślą letnią opaleniznę.  Militarnymi printami zdobione są szale, apaszki, czapki. 

Tkaniny wojskowe przeniknęły do wnętrza mieszkań i domów. Dużym zainteresowaniem cieszą się poszewki na poduszki, narzuty, a nawet zasłony przedstawiające motywy moro. Militarne printy są ozdobą ogrodowych mebli, takich jak huśtawki, czy dodatków w postaci siedzisk na fotele.

Tkaniny moro pojawiają się w wyrobach przeznaczonych dla zwierząt domowych.  Kamuflujące wzory W naturalny sposób pasują do zdobienia posłań lub kocyków dla psów i kotów.