Wysyłka w ciągu 24h
Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

  • Tkaniny akrylowe

Akryl to materiał doskonale imitujący wełnę. Jest jej tańszym zamiennikiem, ale ma przy tym kilka istotnych i wygodnych w użytkowaniu zalet. Można stworzyć z niego piękne ubrania i dodatki, które doskonale sprawdzą się zimą. To, co wyróżnia go szczególnie, to bardzo dobry stosunek cena - jakość.

  • Parametry

Akryl materiał - prawie jak wełna

Ulubionym materiałem do produkcji dodatków i odzieży na zimne miesiące jest wełna. Warto jednak pamiętać, że to materiał naturalny, który po pierwsze jest drogi, a po drugie może powodować szereg uczuleń i alergii skórnych. To jeden z ważniejszych argumentów, dla których warto tworzyć produkty z dobrej jakości akrylu. W przeciwieństwie do wełny nie uczula on osób z delikatną skórą, a mimo to jest w stanie zapewnić przyjemne ciepło. Akrylowe swetry wyglądają praktycznie tak samo jak wełniane, nie ustępują im również jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Można nawet uznać, że sztucznych tkanin używa się znacznie łatwiej. 

Akrylowe produkty należą do materiałów, które się nie odgniatają i nie odkształcają. To tkanina , którą zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w dobrej kondycji, nawet jeśli wziąć pod uwagę pranie i prasowanie. Nic zatem dziwnego, że bardzo często możemy spotkać te tkaniny w postaci gotowych już ubrań w wielu sieciówkach. 

Czy warto kupować sztuczne tkaniny?

Mają one wiele zalet: są łatwo dostępne, a także zdecydowanie tańsze. Można również nosić odzież, w której składzie znajdują się nie tylko włókna akrylu, ale również dodatki wełny czy nawet kaszmiru. Akrylowe materiały mają to do siebie, że bardzo dobrze chronią przed zimnem: sweter czy czapka z nich uszyte z pewnością będą służyły przez lata. Warto przy tym wspomnieć, że akrylowy materiał się nie gniecie, zimno w nim niestraszne, a wygląda równie ładnie, co naturalna wełna. To po prostu dobry, wygodny sposób na odzież w sezonie jesienno-zimowym. 

Coraz popularniejszy

Ze względu na cenę materiału jest on szeroko dostępny. Sweterek czy czapkę z akrylowych tkanin znajdziemy w sklepach wszystkich najpopularniejszych marek. To najbardziej wiarygodny argument za tym, że szycie z tej tkaniny jest opłacalne i można z niej stworzyć piękne rzeczy. Tkanina akrylowa z pewnością znajdzie zastosowanie także w Twoim domowym warsztacie krawieckim. Jest uwielbiana przez wiele osób zajmujących się szyciem - można ją bez obaw prać, nie gniecie się, nie gryzie pięknie wygląda i z powodzeniem sprawdzi się na zewnątrz, nawet jeśli temperatury nie sprzyjają. 

Bezpieczne zakupy, szybka dostawa

Jeśli zatem marzy Ci się wełniany sweterek albo chcesz mieć na zimę ciepłą czapkę - możesz postawić na materiały z akrylowym włóknem. To tkaniny tańsze niż wełniane, ale spełniające dokładnie takie same funkcje. Spróbuj użyć ich raz, a z pewnością sięgniesz po nie ponownie. Dorzuć je do najbliższego zamówienia, wybierz sposób dostawy i oczekuj kuriera. Niech spod Twojej igły wychodzą kolejne piękne rzeczy!