Jak uszyć coś prostego?

Jak uszyć coś prostego?

Szycie ubrań może wydawać się trudne dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z krawiectwem. Dlatego, aby się nie zniechęcać i nie stracić zapału, warto rozpocząć od podstaw i krok za krokiem podnosić poprzeczkę trudności.

Akcesoria do szycia dla początkujących

Na początku dobrze jest skompletować swój krawiecki zestaw. Podstawę stanowi oczywiście maszyna doszycia. Najlepiej zaopatrzyć się w taką, która nie będzie zbyt skomplikowana w obsłudze, a jej funkcje będą łatwe do zrozumienia i intuicyjne. Przygodę z szyciem można rozpocząć na zupełnie zwykłej maszynie. Jeśli właśnie taką masz maszynę w domu, to do dzieła!

Niezbędny będzie również zestaw nici, szpulek, igieł oraz ostre, małe nożyczki i duże nożyce do wycinania wykrojów, przydadzą się także szpilki. W sklepie internetowym dostępne są bardzo wygodne komplety, które zawierają niezbędne akcesoria dla początkujących.

Jak samemu uszyć prosty prezent?

Jeśli dopiero zaczynasz szyć, możesz zdecydować się na szycie krok po kroku z przewodnikiem. Wystarczy kawałek materiału, aby wyczarować mały upominek w postaci kucharskiej rękawicy lub poduszeczki na igły. Dobrze jest zacząć krawiectwo, właśnie od takich łatwych projektów, aby nabrać odpowiedniej wprawy. Dzięki temu szybko okaże się, że można samemu stworzyć ładną, letnią bluzkę.

Co może zrobić początkująca krawcowa?

Początkująca krawcowa raczej nie powinna porywać się na szycie męskiej koszuli, sukienki lub żakietu. Zdecydowanie łatwiejsza do wykonania będzie nieskomplikowana, prosta bluza lub damska bluzka. Bez względu na to co wybierzesz pamiętaj, aby używać akcesoriów i materiałów (dzianiny i tkaniny) dobrej jakości.

Skąd wziąć wykrój?

Wykroje najlepiej jest wziąć z czasopism krawieckich, ściągnąć ze strony internetowej lub kupić gotowy zestaw w internetowej pasmanterii.

Samodzielne uszycie bluzki

Jak samodzielnie uszyć prostą bluzkę? W pierwszym kroku trzeba przygotować wykrój. Najlepiej skorzystać z gotowego wykroju, który znacznie ułatwi pracę. Należy odrysować i wyciąć przód i tył bluzki oraz rękawy. Długość rękawa będzie można dopasować na późniejszym etapie. Oczywiście dodaj centymetr na szwy boczne i na zakładki. Lewą stronę materiału zepnij szpilkami wzdłuż linii szycia. Następnie zszyj materiał ze sobą. Uważaj, aby szwy biegły w równym odstępie od brzegów tkaniny. Szew prowadzisz wzdłuż bocznej i górnej krawędzi. Teraz podwiń dół bluzki.

W kolejnym kroku jest przed tobą do uszycia dekolt. Najważniejsze, aby był równo podwinięty. Najprościej ładny efekt końcowy osiągniesz, gdy zdecydujesz się na dekolt półokrągły. Teraz przyszedł czas na rękaw. Możesz zrobić krótkie rękawki, które będą zdecydowanie łatwiejsze w obróbce. Wszywanie rękawów zacznij od przymocowania materiałów szpileczkami, a następnie ostrożnie wszyj je w przygotowane otwory. Bluzka jest już gotowa! Dla ozdoby wzdłuż dekoltu możesz przyszyć lamówkę lub z przodu bluzki naszyć kieszonkę. Prosta bluzka może stać się bazą do bardziej wymagających zadań. Trzymam kciuki za kolejne projekty! Szycie to naprawdę super sprawa!