Wysyłka w ciągu 24h
Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

  • Welur materiał

Klasa i elegancja - tak w skrócie można opisać welur. To materiał, który kojarzy się z pluszem. Jest niezwykle miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Dzieje się tak za sprawą okrywy runowej, która jest charakterystyczna także dla welwetu i aksamitu. To bardzo niewielkie włoski, które pokrywają cały materiał. Za ich sprawą jest on bardzo delikatny.

  • Parametry

Historia weluru liczy kilkaset lat!

Welur wcale nie jest nową tkaniną. Był znany już prawie tysiąc lat temu w Indiach. Na przełomie XIV i XV w. dotarł do Europy, gdzie osiągnął niesamowitą popularność. Początkowo jednak był zarezerwowany tylko dla najbardziej zamożnych. Szyto z niego królewskie szaty i ubrania dla najbogatszej szlachty. Jednak jego miękkość i jedwabistość sprawiły, że marzyli o nim również ci, którzy nie mieli królewskiego pochodzenia. Z czasem stawał się bardziej dostępny i coraz bardziej popularny. 

Welur - materiał o wielu zastosowaniach

Welur to materiał, który coraz częściej wykorzystuje się w modzie. Tkaniny tego typu nadają się do szycia cieplejszych ubrań, choć wciąż częściej można je spotkać jako kreacje teatralne, niż ubrania codziennego użytku. Warto jednak pamiętać o tym, że welur przez bardzo długi czas był wykorzystywany jako tkanina do obijania mebli. W tej roli sprawdzał się doskonale. Był synoninem klasy i elegancki, a spotkać można go było głównie w pomieszczeniach wykończonych z największym szykiem. 

Po jakimś czasie welur tapicerski zaczął ustępować miejsca tkaninom lżejszym i nieco mniej zobowiązującym. Na szczęście moda na niego wraca! Staje się wspaniałym elementem wystroju wnętrz, które zostały wykończone w surowym, np. loftowym stylu. Krzesła przy drewnianym stole wykończone welurem lub kolorowy, welurowy fotel w salonie, to z pewnością świetne pomysły. 

Co wyróżnia welur? To tkanina miękka, nieznacznie rozciągliwa, z delikatnym połyskiem. Na tym polu można szukać różnic pomiędzy welwetem, aksamitem i welurem. Każda z tych tkanin charakteryzuje się nieco inną miękkością i nieco inną intensywnością połysku. Welur jest bardzo wytrzymały i odporny, dlatego bez problemu można z niego tworzyć rzeczy używane na co dzień. Kanapy, fotele czy krzesła do jadalni wykończone welurem z pewnością posłużą przez bardzo długi czas. Nie stracą przy tym swojej efektowności. 

Dzianina welurowa w sklepie internetowym

 

Sprawdź welurowe materiały, które znajdziesz w naszym sklepie. Wybieraj wśró wielu dostępnych kolorów. Zerknij również na wzorzysty welur z motywem kwiatowym. Jest jeszcze delikatniejszy! Zamawiaj materiały wysokiej jakości w przystępnych cenach i korzysta.