Wysyłka w ciągu 24h
Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

Bezpieczne zakupy

Nasz sklep jest zabezpieczony szyfrowanym certyfikatem SSL

Najlepsze ceny

Oferujemy wysokiej jakości materiały w najlepszych cenach

  • Poliester materiał

Poliester to jeden z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych materiałów. Swoje zastosowanie znalazł zarówno w odzieży na co dzień, jak i ubraniach dla sportowców. To materiał trwały, niemal całkowicie odporny na zagniecenia. 

  • Parametry

Nie odkształca się i trudno go zniszczyć, dzięki czemu może służyć przez długie lata. Nic więc dziwnego, że jest tak często wykorzystywany przez szyjących ubrania. 

Poliester - materiał do wszystkiego

Poliester jest materiałem syntetycznym. Przy jego produkcji nadaje mu się kilka ważnych właściwości, które są niezwykle istotne podczas późniejszego użytkowania. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Poliester jest bardzo wytrzymały. Nawet w przypadku intensywnej eksploatacji będzie z pewnością służył przez długi czas. Dodatkowo bardzo dobrze odprowadza wilgoć, dlatego tak często wykorzystuje się go do produkcji odzieży sportowej. Koszulki i spodenki z poliestru są idealne podczas wysiłku fizycznego, izolują skórę od potu. Podobnie sytuacja wygląda podczas deszczu. Niska higroskopijność materiału sprawia, że jego przemoczenie odczuwa się w znacznie niższym stopniu. 

Dla wielu z pewnością ważne jest także to, że materiał jest łatwy w czyszczeniu i odporny na plamy. Jego przechowywanie jest niezwykle łatwe, bo wykazuje się także odpornością na grzyby i pleśnie. 

Co tworzyć z poliestru? 

Choć poliester to materiał, który głównie kojarzy się z odzieżą sportową, można z niego tworzyć o wiele więcej. Jest idealny do szycia z niego damskich bluzek i sukienek. Bardzo dobrze się układa i jest odporny na zagniecenia i odkształcenia. Często wykorzystuje się go jako dodatek do innej tkaniny i w połączeniu z nim szyje się piękne ubrania. 

Nie sposób nie wspomnieć także o jego podatności na farbowanie. Można na nim uzyskać dowolny kolor, dlatego idealnie sprawdza się przy produkcji odzieży sportowej w energetycznych barwach, ale również efektowne suknie, które zdają egzamin podczas sesji zdjęciowych. 

 

Jeśli chcesz tworzyć piękne projekty ubrań - poliester z pewnością jest dla Ciebie. Możesz szyć z niego zarówno całe ubrania, jak i wykorzystywać go tylko do poszczególnych elementów. W naszym sklepie kupisz poliester w różnych odsłonach, wzorach i kolorach. Stworzysz z niego zarówno ubrania dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z pewnością też zrealizujesz projekty dodatków i zabawek dla najmłodszych - kolorowe wzory z postaciami z bajek to wspaniały materiał, który na pewno spodoba się maluchom. Zamów materiały już dzisiaj, by w ciągu kilku dni cieszyć się ich wysoką jakością i tworzyć nowe rzeczy!